Pasaulē
Citur

Sūtne: Asada režīms vismaz 50 reizes izmantojis ķīmiskos ieročus1

LETA/AFP

Savienotās Valstis aplēsušas, ka Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīms vismaz 50 reizes izmantojis ķīmiskos ieročus pilsoņkarā, kas ilgst kopš 2011.gada, piektdien paziņojusi ASV sūtne ANO Nikija Heilija.

Heilija ANO Drošības padomes ārkārtas sēdē sacīja, ka Asads pēdējo reizi ķīmiskos ieročus izmantojis pret Dumas iedzīvotājiem, piebilstot, ka tā ir kāda 50.reize, kad viņš izmantojis ķīmiskos ieročus Sīrijas konfliktā.

Sēdi sasauca Krievija, lai apspriestu ASV, Francijas un Lielbritānijas draudus veikt militāru uzbrukumu Sīrijā, reaģējot uz apgalvojumiem par ķīmisko uzbrukumu Dumā.

Sīrijas aktīvistu un palīdzības organizācijas “Baltās ķiveres” un UOSSM sestdien paziņoja, ka Sīrijas valdības spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus un Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noraida apsūdzības, ka Damaska operācijā pret nemierniekiem Dumā būtu izmantojusi ķīmiskos ieročus.

Heilija paziņoja, ka ASV vēl nav izlēmušas, kā rīkosies šajā situācijā.

Pirms sēdes viņa sacīja, ka jūtas neticami lepna par ASV prezidenta Donalda Trampa lēmumu nesteigties ar atbildi.

“Krievija var sūdzēties, cik grib, par viltus ziņām, bet neviens netic tās meliem,” paziņoja Heilija, piebilstot, ka Sīrijā pārkāpti visi principi, par kuriem iestājas ANO, un tas darīts ar ANO Drošības padomes pastāvīgās dalībvalsts palīdzību.

LA.lv