×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

ASV īpašais sūtnis vēlas “lielāku progresu” restitūcijas lietā (32)

Nicholas_Dean_6

Šonedēļ Latvijā oficiālā vizītē viesojās jaunais ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Nikolass Dīns, kurš sacīja, ka Latvijai jāturpina darbs ebreju īpašumu restitūcijas jautājumā. N. Dīnam šī bija pirmā oficiālā vizīte Latvijā, taču lūgumu sniegt interviju ASV vēstniecība īpašā sūtņa biroja vārdā atteica.

“Jūs darāt mīlestības darbu”

Lai satiktu N. Dīnu, devos uz Rīgas Geto un Latvijas holokausta muzeju, kuru viņš vakar apmeklēja un tikās ar tā izpilddirektori Viktoriju Šaldovu, padomnieku Vladimiru Rešetovu un ebreju biedrības “Šamir” juridisko padomnieku Aldi Alliku. V. Šaldova īpašajam sūtnim izrādīja Rīgas Geto muzeju, par ko N. Dīns pauda neviltotu interesi. Viņš gan pastāstīja, ka ir bijis Latvijā jau iepriekš, taču ne oficiālas vizītes statusā, bet privāti, un muzeju jau apmeklējis. “Tas, ko jūs darāt, ir mīlestības darbs. Vēsture ir tas, ko mēs piedzīvojam katru dienu un daļa no tā, ko mēs elpojam,” pēc muzeja apskates tā darbiniekiem sacīja N. Dīns. Sarunas gaitā pie tējas V. Šaldova pastāstīja par dažādiem projektiem un izstādēm, kas notiek muzejā, kā arī nākotnes iecerēm. N. Dīns vairāk ieņēma klausītāja pozīciju un diskusijās neiesaistījās. Sarunā iesaistījās biedrības “Šamir” jurists Aldis Alliks, kurš norādīja, ka muzeja darbība tiek sponsorēta no privātiem ziedojumiem, tiek izmantoti dažādi granti un viss notiekot ar Dieva palīdzību. “Liksim cerības, ka Dievs arī turpmāk palīdzēs jūsu darbam,” atbildēja N. Dīns. Tālāk A. Alliks īpašajam sūtnim skaidroja, ka rabīns Menahems Barkahans no citu ebreju organizāciju puses esot savā veidā padarīts par cilvēku “ārpus likuma”. “Tas saistīts ar ebreju īpašumu restitūcijas jautājumiem, bet mums tajos ir cits viedoklis. Tas nav patīkami,” sacīja A. Alliks. Uz jurista teikto N. Dīns atbildēja, ka iesaistītajām personām ar šo jautājumu ir pašām jātiek skaidrībā. V. Rešetovs pēc sarunas ar N. Dīnu man atzina, ka viņam radies labs iespaids par īpašo sūtni, jo viņš esot cilvēks, kurš klausoties un vēloties uzzināt viedokli par sarežģītiem jautājumiem.

N. Dīns sacīja, ka viņš savā vizītē vēloties vairāk uzzināt, kā Latvijā notiek izglītošana par holokaustu. “ASV attiecībām ar Latviju pieiet dažādos veidos – politiskajā, ekonomiskajā, aizsardzības un cilvēku kontaktu sadarbībā. Mēs to redzam kā vienotu veselumu. Un viena no tā neiztrūkstošām daļām ir ebreju īpašumu restitūcijas jautājums. Tajā ir progress, taču mēs vēlamies redzēt vairāk progresa,” skaidroja īpašais sūtnis. Viņš atgādināja, ka Latvija ir parakstījusi deklarāciju, kas paredz veikt ebreju īpašumu restitūciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Nekad un nekad un nevienu centu no nodoklu maksataju naudas siem “ipasajiem cilvekiem, nacijai”, kas so nozimi jau sen ir zaudejusi. Pasaule ir nogurusi no sis tautas “ipasas misijas”. Lai dzivo tapat ka visi, vienkarsi un atbilstosi normativiem aktiem/likumiem. Ja reiz ipasumu atgusasnas laiks/termins ir nokacets, tad ir nokavets !!

 2. Kur ir LIKUMS ? ASV īpašais sūtnis musina LATVIJAS valdību pārkāpt ”likuma priekšā visi pilsoņi ir vienlīdzīgi” principu. Tātad ja tiks pārkāpts šis princips ….

 3. Latvijas žīdi, par kuru organizāciju īpašumiem tiek runāts, vairākumā aizgāja bojā WWII. Pārējie Latvijas žīdi aizbrauca Brežņeva laikā uz Rietumiem, kolīdz parādījās tāda iespēja. PSRS okupācijas rezultātā nometināto PSRS pilsoņu vidū bija arī ebreji, pašnosaukums – jevreji, kuriem kā nav nekāda sakara ar pirmskara žīdu organizācijām, bet kuri pretendē uz to īpašumiem.

  Krievu jevreji ir no Latvijas žīdiem atšķirīga semītu kopiena, valodas, kultūras, ticības ziņā. Tāpat kā aškenazi un karaīmi. (Žīdi – idiš valoda, Rietumeiropas kultūra, Mozus ticība. Jevreji – krievu valoda, krievu kultūra, ticība komunismam, Staļinam, Putinam.) Un arī arābi ir semīti.

  Izskatās, ka šī ir 90-o gadu beigās Kremļa analītiķu izstrādāta ideja – saasināt Latvijas attiecības ar ārzemēm, īpaši ar USA, un šai lietā Kremlim ir savi lobiji USA. Jo visus 90-os gadus, kad īpašumu lietas vajadzēja kārtot, Latvijas jevreju vadītājiem tāda doma pat nebija prātā – pretendēt uz kādreizējiem Latvijas žīdu organizāciju īpašumiem.

 4. Līkie deguni savsem aherelji. Lai tinaas no shiis valsts kibenji matjeri. Pretiigie pasaules valdnieki

 5. lai ASV izadara lielāku progresu investīcijās un militāros iepirkumos no Latvijas, lai ņem mūsu pienu, sieru, mašīnas, lai pārkrauj ostās kravas. tas būtu progress. Tad var runāt par mājau atdāvināšanu moš arī. Mierā jau neliksies. “Zvans pie durvīm, a tur vīrietis pusmūžā: – atceraties jūs izglābāt no holokausta mazu zēnu 1942 gadā, pelēkā mētelītī? – jā, atceros. Kur ir mētelītis?

 6. Viņam neko nevajag, tikai progresu…!

 7. Lielāku progresu blēžiem?

 8. Kapec Latvijai kautkas jaatdod, mēs neko neesam paņemuši, likums neparedz, mēs neesam karu sākuši, prasiet vāciešiem un krieviem lai samaksā.

 9. Vasaļvalsts bez ziepēm ielīdīs , lai iztaptu , ignorējot pašu pieņemtos likumus.

 10. ASV iznāk ka legalizē okupantus un to te ieradušos blēžus

 11. Varbuut vispirms vaig saakt padomaat par muusu senciem atnjemtajaam zemeet! Par tiem kas aizbrauc no Teevzemes! Pirms saakt izpatikt Amerikaanjiem! Shie ir glumi centieni muus pataisiit par Idiotiem! Lai Valdiibai drosme notureeties uz savaam kaajaam!

 12. Ž”idi- Lavents, Freimanis, Kargins, Krasovickis, LIEP’JAS METALURGA IZZADZ;[ĒJ PAR NODOKĻU NAUDU….. nAIDA KURINĀTĀJI STARP KRIEVIEM UN LATVIEŠIEM-Ždanoka, Pliners, Ciļēvičš, Giļmans, ….. Lindermans, Osipovs, Gapoņenko…… Izlasiet, ko DAĻS ir teicis par žīdiem…….Gģe xata žida, tam vsei ģerevņe beda….. Pavisam 29 raksturojumi Kņiga G. Kļimov “” Krasnaja kaballa””

 13. Ir taču pants par izspiešanu grupā. Tur iet ar mantas konfiskāciju. Derētu ierosināt kādam lietu.

 14. Gandrīz par tēmu: Atbildēt

  A.Balts
  02.04.2015 22:49
  TĀ BIJA JĀBŪT LATVIJS VALSTS MĒDIJOS RAKSTĪTAM:

  Rietumu drošības dienestu darbinieki saspringtā bezdarbībā gaida, ka Kremlis Latvijā, Lietuvā un Igaunijā varētu sākt ar savu tautiešu – 5.kolonnas palīdzību “destabilizējošu darbību sēriju”, kas būtu tiešs izaicinājums NATO sasvstarpējās aizsardzības solījumam, norāda medijs, vienlaikus bremzējot latviešu tautas centienus atbrīvoties no agresorvalsts- krievijas konfliktu cēloņa – psrs okupācijas laikā iebrukušo militāŗo un civilo okupantu milzīgā skaita.

  Tā varētu būt nekārtību, ielu konfliktu rīkošana ar Baltijas vietējo krievu -kremļa lielgabalgaļas iesaistīšanu, uzsākot ar kiberuzbrukumiem, kuru saistība ar Maskavu nebūtu skaidri pierādāma, liecina piezīmes.

  Īpaši neskaidru situāciju padara fakts, ka gan ASV, gan NATO vadības līmenī vienlaikus dara visu, lai šis kremļa pamatierocis – krievvalodīgā masa, kas ir pamatā Ukrainas notikumiem un arī Baltijā ir galvenais nestabilitātes un konflikta cēlonis,- netiktu novērsts. Tas netiek izvests,vai pat sākts samazināt un ļoti centīgi šo arī kremlm izdevīgo konflikta cēloni – psrs laikā ievesto krievvalodīgo kolonistu saglabāšanu veic pati Latvijas marionešu valdība visus 25 gadus un ignorējot arī šodienas kritisko starptautisko situāciju, turpina melot par absurdo psrs migrantu “integrāciju”, nodevīgi veicot to prettiesisko naturalizāciju un ļaujot ieņemt augstus posteņus valsts pārvaldē, policijā, armijā un flotē!

 15. Tas būtu regress,nevis progress!

 16. Viss, jews kungi, šeit vilciens aizgājis vienlaicīgi ar restitūcijas beigu datumu. Pēkšņi uzradušos imigrantu un kremlinu finansētāju pasūtītā jūsu alkatība var iet vien “tur”, kur parasti iet pa vienam, ja nav kazarmā.

 17. …. Ieteicu sim ipasam sutnim PIEDAVAT izlasit UN IZVERTET pedejo Franka Gordona pienesumu VESTURISKAI UN SODIENAS KRIEVVALODIGO POLITISKAI PIEDERIBAS PATIESIBAI, KO SAGATAVO Bezabrenes viemer vel neapmierinatie BIJUSIE okupanti un kolonisti … UN NESEN IERDUSIES NEOKOLONISTI … !

 18. Ja atdos, būs uzskatāmi redzams ka pat mūsu 100 gudrajām galvām likumi ir pie kājas…

 19. tie ir tikai pelēkie kardināli .

 20. Mūsu valdnieki lien ASV/krievu židiem pakaļā,kauns.

 21. Jā, vajag parunāt ar visām ebreju kopienām, lai taču vienreiz sāk griezties tiesā ar lūgumiem atdot pārmantojamos kopienu īpašumus.

 22. pie mums jau viss iet uz to pusi kā Ukrainā,tur jau amīši pilnībā pārņēmuši valsts vadību,tur pat nopirsties nevar bez Vašingtonas atļaujas.Drīz būs tas pats pie mums.Armija jau stāv Latvijā,tas ir pats pirmais un svarīgākais solis.tālāk viss ies vēl gludāk.Tā ka var apsveikt mūs ar kārtējo “neatkarību”.

 23. Kas tiem .. amerikāņiem par daļu? Mums privatizācija ir beigusies! Un ebrejiem bija visas tiesības savlaicīgi to visu kārtot! Kas tie par izredzētajiem?

 24. Kārtējāis žīds atbrauca aistāvēt savējos…. Šie ASV žīdeļi II.pasaules kara tirgoja mašīnas Fašistiskai vācijai (FORD) un arī visādi palīdzēja Vācija lidz pati ASV iestājās karā , jo saprata, ka Krievijai visas izredzes vinnēt un pie Eiropas dalīšanas arī ASV žīdiem vajadzēja savu artavu ….. Tas, ka pašī ASV žīdi-finansisti pakārtoti piedalījās genocīda pret Ebreju tautu, ir fakts.

 25. “Ja mēs aizvērtu ebreju īpašumu restitūcijas lapaspusi, tad šā jautājuma vairs nebūtu mūsu attiecībās ar ASV,” teica I. Mūrniece.”

  Vai kopā ar pārējiem minētajiem vai tikai šis?
  Ja tikai s$da šis, tad mierīgi aizveram labāk.

 26. sociāli atstumtais Atbildēt

  bet ko lai dara latvieši , kuru mantojumam uzsēdās ,, breša zemnieki,, – iedeva sūdainos sertifikātu papīrīšus , bet žīdiem , kuri uzspļauj LR likumdošanai , ignorē normas tagad no LRvalsts ar visai apšaubāmām šantāžas metodēm , visai apšaubāmi personāži ( ne mantinieki Suharenko ) reketē naudu ! Ne jau LR žīdiem atņēma , bet Maskava un krievi , kā arī Vācija – tiem lai arī prasa !

 27. Viena taisnība visiem. Vai tomēr nē?

 28. Vai mums žīdiem uztaisīt tādus rezervātus kā ASV ieslodzīja indiāņus? Vai varbūt mūs mācīs bučot okupantu tankus pa žīdiskam?

 29. Varbūt vienreiz pietiek ar tiem žīdiem ņemties! Galu galā,- likumam jābūt vienādam uz visiem,- pieteikumu laiks jau sen beidzies, atradušies te pasaules naba, redz.

 30. Latvija jau pa vidam Austrumiem un Rietumiem.
  Tā derētu pašiem galvu beidzot likt lietā un nevis kādu kārtējās vaimanās un lobētāju žēlabas klausīties.Ne tie žīdi, bet ex-sovjetijas jau prasa atpakaļ un pat viņu vidū te vienprātības nav, kuri īstie un kuri – falšie…
  🙁
  Tā kā secinājums = visi termiņi tam NĪ atgūšanas pieteikumam beigušies; lai paliek gribot!
  Visās valstīs bezsaimnieka manta nonāk valstij un tie bezbērnu mantojumi arī…
  Nav ko kārtējo reizi uzprasīties…

 31. Braukaat sheit uz Latviju un staastiit,Maciit,ka mums sheit buus jaadziivo.
  Butu labak aizbraucis uz Izraelu,un tur paskatijies ka Izraeela veica noziedzibu pret cilveeeci pret Palestinu.

 32. Braukaat sheit uz Latviju un staastiit,Maciit,ka mums sheit buus jaadziivo.
  Butu labak aizbraucis uz Izraelu,un tur paskatijies ka Izraeela veica noziedzibu pret cilveeeci pret Palestinu.

Draugiem Facebook Twitter Google+