Latvijā
Novados

Sužos konfiscē sliktos apstākļos turētus 45 kaķus0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Garkalnes novada Sužos kaķu audzētājai konfiscē sliktos apstākļos turētus 45 kaķus, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Pagājušā sestdienā Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotājiem par iespējamiem dzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem Sužos. Pēc informācijas saņemšanas policisti pārliecinājās, ka pamestā dārza teritorijā atrodas būri ar vairākiem desmitiem kaķu, tostarp arī šķirnes kaķiem.

Dzīvnieki bija turēti nepiemērotos apstākļos – šauros būros, kuros pat nebija paklāju vai pakaišu. Tāpat kaķiem nebija pietiekamā daudzumā barības, līdz ar to tie bija novārguši.

Policisti pieaicināja dzīvnieku patversmes “Ulubele” darbiniekus, kuri kopumā izņēma 45 kaķus un nogādāja patversmē.

Valsts policija ir noskaidrojusi, ka kaķu saimniece ir 1961.gadā dzimusi sieviete, kura kaķus audzējusi pavairošanas nolūkā, lai vēlāk tos pārdotu. Policisti ir ieguvuši informāciju, ka Sužos kaķi turēti kopš šā gada 15.augusta. Pirms tam sieviete dzīvniekus turējusi dzīvoklī Dreiliņos, taču šo mājokli namu apsaimniekotājs licis sievietei pamest.

Arī iepriekš sieviete nodarbojusies ar kaķu pārdošanas biznesu, un viņai Rīgas Domes administratīvā komisija iepriekš piemērojusi sodu par dzīvnieku turēšanas un labturības prasību pārkāpšanu.

Saistībā ar notikušo Valsts policija pret sievieti sākusi administratīvo lietvedību par dzīvnieku turēšanas un labturības noteikumu pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no septiņiem līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – no 15 līdz 700 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Saistītie raksti

Par tādiem pašiem pārkāpumiem, ja tie izdarīti atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 15 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 1400 eiro, konfiscējot dzīvniekus vai bez konfiskācijas.

Lietas materiāli pēc piekritības tiks nosūtīti Pārtikas un veterinārajam dienestam lēmuma pieņemšanai.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Bijušais Šlesera palīgs kļuvis par Burova padomnieku
7 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1929. gada 22. septembrī. Gods “Lāčplēša” veidotājam
8 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
“Jāmazina slānis, kas vienkārši negrib strādāt.” Kam jūs piešķirtu papildu valsts naudu? LA aptauja 2
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Lapsa
Latvijā
Madoniete Edīte Sproģe atgriezusies mājās ar Gērnsijas rūdījumu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Dienas vidū gaisa temperatūra valstī no +6 līdz +19 grādiem
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Apsvērs iespēju 2 eiro piemiņas monētām noteikt lielāku tirāžu
5 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Ne katru konfliktu var iesaldēt
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina pieaugt alkohola patēriņš uz vienu iedzīvotāju
5 stundas