×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Suzuki programmas jauno talantu orķestra koncerts Rīgā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. jūnijā Rīgas Svētā Jāņa baznīcā pirmoreiz uzstāsies Edvardsvilas Dienvidilinoisas universitātes Suzuki programmas jauniešu stīgu ansamblis no ASV. Orķestris Rīgā uzstājas starptautiskās koncertturnejas ietvaros, un koncerts, kurā skanēs Bahs, Vivaldi, Brāms un citu klasiķu mūzika, būs bez maksas. Pie diriģenta pults – Elisona Hūbnere-Vernere.

Edvardsvilas Dienvidilinoisas universitātes (SIUE) Suzuki ansamblis ir muzikāls kolektīvs, kurā apvienojušies jauni un talantīgi vijolnieki un altisti. Jaunākajam no orķestra mūziķiem ir tikai deviņi gadi, vecākajam – astoņpadsmit. Jauno mūziķu kolektīvā galvenā uzmanība tiek pievērsta izpildījuma izcilībai, kā arī izglītojošajai funkcijai.

Suzuki apmācības metode balstās uz mūzikas instrumenta apguvi kā dzimto valodu – bērniem kopā ar vecākiem vai skolotājiem vairākas reizes klausoties skaņas un vienkāršas melodijas un cenšoties tās atkārtot. Šo metodi Japānā izveidoja doktors Suzuki Šiniči, un tā guvusi ļoti labus panākumus visā pasaulē, jo palīdz skolēniem pilnveidoties kā mūziķiem, stiprinot arī savu pašapziņu un pašdisciplīnu. Suzuki programma darbojas jau 40 gadus, un tās ietvaros tiek veidoti dažādi ansambļi, simfoniskais orķestris, džeza grupas. Suzuki programmas stīgu ansamblis jau uzstājies daudzviet Amerikā un Eiropas valstīs.

Suzuki ansambļa diriģente ir vijolniece un pedagoģe Elisona Hūbnere-Vernere. Viņa apguvusi mūzikas pedagoģiju Misūri universitātē, ieguvusi maģistra grādu vijoļspēlē Dienvidilinoisas universitātē, kā arī ilgus gadus mācījusies Suzuki metodes spēli pie Džona Kendala un Kerolas Smitas. Hūbnere-Vernere bijusi Sentčārlza Suzuki stīgu ansambļa dibinātāja un vadītāja, tāpat arī spēlējusi daudzos orķestros un stīgu kvartetos Sentluisas reģionā, tostarp Sentluisas filharmoniskajā orķestrī.

Koncertā Rīgā Suzuki programmas jauniešu stīgu ansambļa sniegumā dzirdēsim Johana Sebastiana Baha, Antonio Vivaldi un Johannesa Brāmsa skaņdarbus stīgu instrumentiem, kā arī fragmentus no Edvarda Elgāra, Antonīna Dvoržāka un Dmitrija Šostakoviča skaņdarbiem.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 13. VI 18.30 Rīgas Sv. Jāņa baznīcā

Ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+