Kultūra
Mūzika

Sv. Ģertrūdes baznīca ar daudzveidīgu programmu turpina jubilejas svinības0

Foto: Sv. Ģertrūdes baznīca.

Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca turpina svinēt 150 gadu jubileju. Jaunu koncertu sēriju sāks izcilā latviešu ērģelniece, profesore Larisa Bulava sestdien, 27. aprīlī, uzstājoties ar koncertprogrammu “Vācu romantisms un latviešu komponisti”, savukārt 28. aprīlī savu 70 gadu jubileju turpinās svinēt vīru koris “Tēvzeme”, informē ērģelnieks Aigars Reinis.

Īpašs notikums sarūpēts valsts svētku dienā – 4. maijā, kad divpadsmit ērģelnieki pieskandinās baznīcu ērģeļu skaņām visas dienas garumā no plkst. 12 līdz 18. Šādi tiks atzīmēta ērģeļu restaurācijas daļējs noslēgums. Šim “garkoncertam” tādēļ arī dots nosaukums “Zauera ērģeļu svētki”.

Īpašs gaidāms arī 11. maija koncerts, kad koncertprogrammā “Latviešu ērģeļkoncerts un Sinfonia Concertante” būsiespēja noklausīties reti atskaņoto Romualda Jermaka 2. ērģeļkoncertu un arī savukārt ne tik reti spēlēto Marģera Zariņa “Concerto innocente” un “Divertismentu” ērģelēm un timpāniem. Pirmatskaņojumu piedzīvos Jēkaba Jančevska speciāli šim koncertam rakstītais jaundarbs soprānam, ērģelēm un kamerorķestrim.

“Latviešu ērģeļkoncerts nav bieža parādība Latvijas koncertu dzīvē, kādēļ notikums solās būt uzrunājošs kaut vai izcila kamerorķestra un izcila Latvijas lepnuma – Rīgas Vecās Sv.Ģertrūdes Sauer firmas ērģeļu saskaņas, saspēles un brīžiem arī nerātnas koķetērijas dēļ,” sola Aigars Reinis.

Visu dienu baznīca ikvienam būs atvērta arī 18. maijā, kad no plkst. 11 norisināsies “Ģertrūde bērniem”. Uz to aicināti arī baznīcas mazākie viesi kopā ar saviem vecākiem – iepazīt baznīcu, izstaigāt tur, kur ikdienā nevar nokļūt. Programmā radošās darbnīcas, svētbrīdis un noslēguma koncerts baznīcas pagrabstāvā, bet dienas noslēgumā plkst. 18 notiks “Baroka mūzikas lappuses”.

LA.lv