Kultūra
Mūzika

Sv. Jāņa baznīcā koncertēs Ziemeļfloridas universitātes kamerdziedoņi0

Publicitātes foto

Rīgas Svētā Jāņa baznīcā 3.maijā, plkst.18, uz kormūzikas koncertu “Ceļojums mūzikas pasaulē” aicina Ziemeļfloridas Universitātes kamerdziedoņi no ASV, diriģentes Karas Tešeres vadībā.

Kā aģentūru LETA informēja pasākuma pārstāvji, viņu izpildījumā varēs dzirdēt amerikāņu, kanādiešu, somu, krievu, itāļu, mongoļu un citu zemju komponistu kormūzikas skaņdarbus, turklāt programmā iekļauti arī latviešu, lietuviešu un igauņu kormūzikas darbi. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Kamerdziedoņi ir Ziemeļfloridas Universitātes koris, kura priekšnesumus raksturo emocionāla atdeve, aizraujoši un krāsaini priekšnesumi, un labi sabalansēts repertuārs. Dziedātāji uzskata, ka ir ļoti svarīgi veidot dziļu izpratni par sava repertuāra skaņdarbiem, kā arī par kultūrām, kuras šo mūziku radījušas, tāpēc strādā pie augstu māksliniecisko standartu sasniegšanas, gūstot gandarījumu mūzikas skanējumā.

Pēdējo gadu laikā kolektīvs piedalījies tādu meistardarbu atskaņojumos kā E.Elgāra “Gerontija sapnis”, L.Bēthovena Missa Solemnis, V.Voltona “Baltazara Dzīres”, J.S.Baha “Jāņa pasija”, K.Orfa Carmina Burana, G.Hendeļa “Mesija”, kā arī J.Brāmsa un V.A.Mocarta rekviēmi. Koris sadarbojies ar Saimonu Karingtonu, Bobu Čilkotu, Saimonu Helsiju, Maiklu Baretu, Jūdžinu Rodžersu, Ēriku Vitakeru un tādiem kolektīviem kā Džeksonvilas simfoniskais orķestris, Ziemeļfloridas simfoniskais orķestris, “The Lawson Ensemble” un “Juval Ron Ensemble”. Starp pēdējo gadu kora aktivitātēm jāmin koncertturnejas Itālijā, Portugālē un Dienvidāfrikā, kā arī regulāra dalība koru festivālos “Džeksonvila dzied!”, Osprejas koru skatēs un Amerikas Kordiriģentu asociācijas konferencēs.

Tešere ir Ziemeļfloridas Universitātes Kora nodaļas un kora studiju programmu vadītāja un universitātes jauktā kora un kamerkora diriģente. Viņa docē diriģēšanas kursus un atbild par bakalaura un maģistra līmeņa studējošo profesionālo un akadēmisko attīstību. Viņa gan kā dziedātāja, gan diriģente ar koncertiem un meistarklasēm viesojusies vairāk nekā divdesmit valstīs. Pieredzi vokālajā mākslā, kora vadīšanas un diriģēšanas jomās viņa guvusi sadarbībā ar Atlantas simfoniskā orķestra kori, Čikāgas simfoniskā orķestra kori, “Conspirare”, Glenellinas bērnu kori, Mehiko operu, Volstrītas Trīsvienības kori, Ksavjēra Universitātes un Ņujorkas jauniešu kori.

Viņa arī saņēmusi vairākus apbalvojumus un goda rakstus – Sinsinati Universitātes konservatorijas balvu par izcilu pedagoģisko darbību bakalaura līmeņa programmās 2010.gadā un Ziemeļfloridas Universitātes balvu par izcilu starptautisko projektu vadību 2016.gadā.

LA.lv