×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Sv.Jāņa baznīcā uzstāsies jaunizveidots “Tenso” Eiropas kamerkoris

foto - Letafoto - Leta

Rīgas Svētā Jāņa baznīcā 9. augustā uzstāsies jaunizveidots Eiropas jauno kordziedāšanas speciālistu profesionāls kamerkoris “Tenso Europe Chamber Choir”, kuru diriģēs Latvijas Radio kora diriģents Kaspars Putniņš (attēlā), aģentūrai BNS pavēstīja “Latvijas Koncerti”.

Koncerta programmā izskanēs Johana Sebastiāna Baha, Paula Dambja, Džonatana Hārvija, Ģerģa Ligeti, Arvo Perta, Kristapa Pētersona, Morisa Ravela, Makša Rēgera un Tomasa Tomkinsa skaņdarbi.

No 1. līdz 11. augustam Siguldā notiks pirmā Eiropas jauno profesionāļu kora nometne, kas ir iesākums vērienīgam Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” projektam. “Tenso” Eiropas kamerkoris” (“Tenso Europe Chamber Choir”, TECC)  ir vēl nebijis jauno dziedātāju izglītošanas projekts ar ilgtermiņa attīstības stratēģiju, norādīja “Latvijas Koncerti”, piebilstot, ka TECC apvieno 24 jaunus un talantīgus dziedātājus no 11 Eiropas valstīm, tostarp Latvijas.

Projekta mērķis ir radīt platformu kora vai ansambļa muzicēšanā ieinteresētu jaunu profesionāļu izglītošanai praktiska darba apstākļos. Šā procesa iniciatīva pieder Latvijas Radio kora diriģentam Kasparam Putniņam, kurš ir labi pazīstams Eiropā kā laikmetīgās mūzikas interprets. Nometnes dalībniekus uzņem Siguldas Mākslas skola “Baltais flīģelis”.

“Tenso” ir Eiropas Profesionālo koru asociācijas tīkls (“Tenso Network Europe”), kas, apvienojot labākos Eiropas profesionālos korus, kopš 2005. gada izveidojies par spēcīgu kormūzikas attīstības platformu. Viens no tā četriem dibinātājiem ir Latvijas Radio koris. Jaunizveidotais kolektīvs ir jauna “Tenso” iniciatīva – unikāls, līdz šim Eiropā neredzēts profesionāls koris, kas apvieno izcilākos jaunos dziedātājus no dažādām Eiropas valstīm un kalpo kordziedāšanas tradīciju pārmantošanai, izkopšanai un tālāknodošanai.

Kora otrajā vasaras darbnīcā 2014. gada augustā tiks sagatavots uzvedums “Seriāls”, kura pirmizrāde notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas “Rīga 2014” programmā “Tenso” jauniešu nakts koncertā 24. un 25. oktobrī, kas notiks “Tenso” Rīgas dienu ietvaros.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+