×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Sv. Pētera baznīcā atklās Rīgas pieminekļu vēsturi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Piemineklis pulkvedim Oskaram Kalpakam" (2006, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, arhitekts Andris Veidemanis).

No 18. aprīļa līdz 13. maijam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma fotoizstāde “100 Rīgas pieminekļi”, LA.lv uzzināja Rīgas kultūras iestāžu apvienībā.

Fotoizstādē aplūkojamas sabiedriski nozīmīgu pieminekļu, piemiņas zīmju un dekoratīvu skulptūru fotogrāfijas, kas atspoguļo tēlniecības objektu klāstu Rīgā vairāku gadsimtu garumā (1682 – 2012). Daudzi no šiem pieminekļiem kļuvuši par simboliem, kuros iemiesotas latviešu tautas likteņa zīmes, norāda apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Lipenite.

Fotoizstāde tapusi sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru “Rīgas pieminekļu aģentūra”, atzīmējot Starptautisko kultūras pieminekļu un ievērojamo vietu dienu 18. aprīlī, kas pēc Latvijas Dabas un pieminekļu aizsardzības biedrības iniciatīvas tiek svinēta kopš 1985. gada.

Izstādes ekspozīcija pārliecinoši pierāda, ka Rīga var lepoties ar tādiem izciliem monumentālās tēlniecības paraugiem kā Brīvības piemineklis (1935) un Brāļu kapu ansamblis (1936), kurus radījis latviešu monumentālās tēlniecības pamatlicējs Kārlis Zāle. Latviešu rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa tēlu akmenī (1929) iemiesojis Kārļa Zāles laikabiedrs Teodors Zaļkalns. Tēlnieka Kārļa Zemdega piemineklis dzejniekam Rainim (1965) izteic dzejnieka nerimtīgo gara spēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+