Latvijā
Sabiedrība

Sv. Pētera baznīcā notiks Uģa Brikmaņa piemiņas pasākums0

Foto – LETA

Rīgas Svētā Pētera baznīcā šodien no plkst.14 līdz 18 notiks vairāku Dziesmu un Deju svētku režisora Uģa Brikmaņa piemiņas pasākums, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā.

Kā norādīja ministrijas pārstāvji, publisku atvadu no pagājušajā nedēļā aizsaulē aizgājuša Brikmaņa nebūs, jo tāda bijusi viņa vēlme. Brikmaņa novēlējumā teikts: “Katrs, kas jūt nepieciešamību atvadīties, to var veikt, aizdedzot sveci un aizlūdzot, vai vienkārši padomājot.”

Tādēļ ikviens aicināts šodien Svētā Pētera baznīcā, kurā radās un notika Brikmaņa iniciēts festivāls “Dominante”, aizdegt svecīti, kopīgi pakavēties domās vai muzikālos priekšnesumos, tā godājot drauga, domubiedra, režisora piemiņu.

“Uģi Brikmani neaizmirsīs viņa neskaitāmie skatuves biedri Latvijas koros, deju kolektīvos un profesionālo mūziķu lokā, studenti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, domubiedri un draugi – visi, kas tagad mācīsies dzīvot bez Uģa skatiena, kam piemita cits mērogs, cita pasaules izjūta un cita gudrība,” vēsta Kultūras ministrija.

Brikmanis piedzima 1956.gada 2.oktobrī Kuldīgā un uzauga Skrīveros.

Saistītie raksti

80. un 90.gados viņš iestudēja izrādes Jaunatnes teātrī, Valmieras teātrī, Liepājā, Šauļos, Kauņā un Rīgas Videocentra dramatiskās mākslas studijā. Līdztekus tapa muzikāli iestudējumi ar apvienību “Sindi putnu dārzs”, toskait trīs Karla Orfa kantātes un Mārtiņa Brauna un Raiņa “Daugava”. 90. gadu vidū Uģis bija Radioteātra galvenais režisors. Sekoja multimediālo projektu laiks ar izrādēm “Septiņi dziedājumi par sapni garu” un “kkk.gretchen.riga.lv”. Beidzamos gados Uģa Brikmaņa vadībā tapa vairākas dziļi emocionālas kamerizrādes.

2001.gadā Brikmanis virsrežisēja Rīgas svētkus. 2003. un 2013.gadā viņš bija Dziesmusvētku galvenais režisors. 2014.gadā, kad Rīga kļuva par Eiropas kultūras galvaspilsētu, Uģis izveidoja “Grāmatu draugu ķēdi” un sarīkoja Baha klaviermūzikas svētkus Rīgas autoostā. 2018.gadā Brikmanis režisēja Dziesmusvētku Noslēguma koncertu “Zvaigžņu ceļā”.

LA.lv
LA
LA.LV
Latvijā
Pār bortu no prāmja iekritušais vīrietis atrasts miris
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Policija izplata paziņojumu pēc kāda “BMW” vadītāja dižošanās soctīklos
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Policijai vēl nav izdevies notvert advokāta Bērziņa slepkavas
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Vēlētāji Ukrainā ir “salikuši visas olas vienā grozā”
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Pasaulē
Pēc atteikšanās no cūkgaļas diviem bērnudārziem Vācijā vajadzīga policijas aizsardzība
53 minūtes