Kultūra
Mūzika

Sv. Pētera baznīcā skanēs gregoriskie dziedājumi 0

Foto: Matīss Markovskis

VSIA “Latvijas Koncerti”, Latvijas Radio koris un viduslaiku baznīcas mūzikas speciāliste Simone van den Dūla no Vācijas Senās mūzikas festivālā piedāvā izbaudīt viduslaiku pasaules noslēpumaino valdzinājumu, klausoties gregoriskos dziedājumus Rīgas Sv. Pētera baznīcā plkst. 22, pavēstīja “Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Katoļu lūgšanu vienbalsīgie gregoriskie dziedājumi un britu renesanses harmoniski izvītie vokālās daudzbalsības paraugi ir mūzika, ko pirmajai tikšanās reizei ar Latvijas Radio kori un diriģentu Pēteri Vaickovski izraudzījusies viduslaiku baznīcas mūzikas speciāliste Simone van den Dūla no Vācijas.

Iecerētā programma veltīta Jaunavai Marijai un tajā tiks virknētas nelielas vienbalsīgas lūgšanas un himnas vīru, sievu un solobalsīm, kas Eiropas katoļu liturģijā un klosteru garīgajā dzīvē pazīstamas jau no 9. un 10. gadsimta.

23. Starptautiskais Senās mūzikas festivāls šogad notiek no 6. līdz 8. jūlijam. Koncertos Rīgā un Rundālē klausītājus priecēs lielākais Itālijas baroka mūzikas orķestris Coin du Roi, Itāļu baroka ansamblis Artemandoline, baroka orķestris Collegium Musicum Riga, Sinfonietta Rīga, Latvijas Radio koris, solisti – Elīna Šimkus, Sergejs Jēgers. Koncertos skanēs Klaudio Monteverdi, Georga Frīdriha Hendeļa, Antonio Vivaldi un citu komponistu meistardarbi. Festivāla īpašais notikums – Henrija Pērsela operas “Didona un Enejs” atskaņojums.

LA.lv