×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
26. februāris, 2015
Drukāt

Sv. Sīmaņa baznīcā skanēs garīgās mūzikas koncerts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 7. martā, plkst. 15 Sv. Sīmaņa baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts, kurā tiks atskaņota viena no J.S. Baha visskaistākajām kantātēm “Ich habe genug”, LA.lv uzzināja Valmieras domē.

Koncertā apvienojušies tādi jauni un jau pieredzējuši mākslinieki kā Jeļena Privalova Epštein (ērģeles), Liene Dobičina (flauta), Irina Viļegžaņina (čells), Monta Krutāne (vijole), Ērika Jonīte (soprāns).

“Ich habe genug” ir skaistākā un pazīstamākā J.S. Baha (1685-1750) kantāte ar kataloga numuru 82, kas tikusi pirmatskaņota 1727. gada 2. februārī. Saturiski šis darbs ir par Kunga prezentāciju svētnīcā, kad Jāzeps un Marija nesa jaundzimušo Jēzu uz Jeruzālemes templi, lai veltītu Viņu Kungam. Svētnīcā viņi sastapa sirmo Simeonu, kurš no Svētā gara bija saņēmis atklāsmi, ka neredzēs nāvi, pirms viņš savām acīm nebūs uzlūkojis Kunga svaidīto. Tad paņēmis Jēzus bērnu rokās, viņš slavēja Dievu un teica: “Viss piepildīts. Tagad nu atlaid savu kalpu mierā, Kungs, kā Tu esi sacījis, jo manas acis ir skatījušas Tavu pestīšanu, ko Tu sagatavoji visu tautu priekšā!”

Šie notikumi ir pamatā kantātei, kas oriģinālā paredzēta basa balsij, taču vēlāk tai veikts pārlikums arī soprānam.

Kantātes “Ich habe genug” atskaņošana plānota arī Rīgas Sv. Pestītāja anglikāņu baznīcā šā gada 11. martā plkst. 13 un 3. aprīlī Lielās piektdienas koncerta ietvaros.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+