×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Sv. Trīsvienības baznīcas ērģelēm palīdzēs skanēt ziedojums no Vācijas

Foto: Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošanas fonds.Foto: Sv. Trīsvienības katedrāles atjaunošanas fonds.

Piektdien, 10. jūnijā, arhitektu un inženieru apvienības pārstāvji no sadraudzības pilsētas Darmštates Vācijā Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālei pasniedza tūkstoš eiro lielu ziedojumu katedrāles ērģeļu atjaunošanai, LA.lv uzzināja Liepājas novada domē.

Viens no Darmštates arhitektu un inženieru apvienība dalībniekiem Rolfs Giani ir iesaistīts Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas restaurācijā.

Katedrāles atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa un bīskapa kancelejas sekretāre Ilze Vitāle, saņemot ziedojumu, pateicās par atbalstu, pastāstīja par līdzšinējo veikumu katedrāles atjaunošanā un Darmštates arhitektu un inženieru apvienības pārstāvēm, kas sarūpēja šo ziedojumu, dāvāja diskus ar Sv. Trīsvienības katedrāles ērģeļu koncerta ierakstiem.

LA.lv Kristīne Liepa pastāstīja, ka saņemtais ziedojums tiks izmantots baznīcas ērģeļu restaurācijai: “Patlaban notiek ērģeļu restaurācijas darbi pie “Hauptwerka” daļas pulpetēm, vējlādēm, stabulēm un šperventiļiem. Plānots, ka darbi, kurus veic SIA “Ērģeļu darbnīca” restaurators Alvis Melbārdis, turpināsies līdz jūnija beigām, bet jau jūlijā atsāksies ērģeļmūzikas koncerti.”

Savukārt galvenais projekts, pie kura šobrīd strādā Katedrāles atjaunošanas fonds, ir katedrāles fasādes – torņa, logu, smilšakmens skulptūru un citu detaļu – restaurācija. “Ceram darbu pie tās sākt nākamgad, šobrīd tiek gatavots projekts Eiropas Savienības fondu līdzekļu piesaistei,” pauda Liepa.

Katedrāles atjaunošanas fonda vadītāja sacīja, ka no ES fondiem fonds cer iegūt miljonu eiro un jau patlaban ir 150 000 eiro ziedotāju līdzekļu, taču, tā kā darbu izmaksas lēš 1 400 000 eiro apjomā, Kristīne Liepa aicina ziedotājus turpināt būt atsaucīgiem.

Foto: Aigars ŠtālsFoto: Aigars Štāls

Saņemot ziedojumu, katedrāles atjaunošanas fonda vadītāja Kristīne Liepa (no labās) un bīskapa kancelejas sekretāre Ilze Vitāle, pateicas par atbalstu Darmštates arhitektu un inženieru apvienības pārstāvēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+