×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Svaigas džeza noskaņas kopā ar “Framest”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

20. augustā Rīgā, Daugavas koncertzālē koncertu sniegs pazīstamā latviešu vokālā grupa “Framest”. Valdzinoši džeza ritmi izskanēs jaunajā koncertprogrammā “All That Jazz”. Publikas ausis un sirdis priecēs džeza standarti un latviešu komponistu mūzika džeza versijās.

Šogad “Framest” atzīmē 10. jubilejas gadu. Grupas sasniegumu sarakstā ir piedalīšanās mūziklos un festivālos, notikuši koncerti arī ārzemēs, tomēr vislielāko popularitāti grupa ieguva, piedaloties starptautiskajā jauno izpildītāju konkursā “Jaunais vilnis 2012”, kur izpildīja arī Raimonda Paula komponētu dziesmu. Visus šos gadus “Framest” sastāvā palicis grupas dibinātājs, aktīvs komponists Jānis Ķirsis (baritons), kā arī Mikus Abaroniņš (tenors). Kopā ar viņiem kopš 2010. gada dzied Beāte Zviedre (soprāns), bet no 2013. gada – Rūta Dūduma (alts) un Roberts Memmēns (bass).

Pēc spilgtās piedalīšanās vairākās muzikālās izrādēs “Framest” jau 2007. gadā apliecināja savu džeza interpretu meistarību sadarbībā ar pianistu un komponistu Hariju Bašu turnejā Latvijas pilsētās. Šie arī bija pirmie nozīmīgākie ansambļa koncerti kopā ar džeza profesionāļiem, drīz sekoja nākamie, ar programmām “Džeza zelta melodijas”, “Svētki ledus pilī”. Jau kopš darbības sākuma grupa sadarbojusies ar Latvijā atzītiem un talantīgiem komponistiem un mūziķiem – Raimondu Paulu, Zigmāru Liepiņu, Jāni Lūsēnu un citiem.

2010. gadā “Framest” tika nominēti “Lielās mūzikas balvas” nominācijā “Gada debija”, kā arī ieguva skatītāju simpātiju balvu. Pēcāk grupa uzstājusies, piemēram, Zviedrijas “Kultūras nakts 2011” programmā Norčēpingā, Kaļiņingradas festivālā “Kaliningrad Jazz 2011”.

Grupas profesionālajā attīstībā īpašu vietu ieņem sadarbība un draudzība ar pasaulslavenās grupas “New York Voices” māksliniecisko vadītāju un “Grammy” balvas ieguvēju Pīteru Eldridžu. Kopā ar dziedātāju un kontrabasistu Metu Aronofu Rīgā iestudētas jau divas nozīmīgas koncertprogrammas (2011. gada martā Dailes teātrī un 2012. gada jūnijā Rīgas Kongresu namā). 2014. gada sākumā grupa uzstājās Helsinkos un Umeo, “Framest” piedalījās arī starptautiskajā a cappella festivālā / konkursā Leipcigā, kur ieguva 3. vietu un saņēma uzaicinājumu piedalīties “MDR Musiksommer” festivālā. Pērnā gada novembrī grupa devās koncertturnejā uz Ķīnu.

Jubilejas gads “Framest” nesis dalību izpildītāju un dziesmu konkursā “Supernova 2015”, kur tā piedalījās, izpildot J. Ķirša un I. Pizānes-Dilbas dziesmu “Ziemā”. Savukārt maijā Dzintaru koncertzāle izdeva Raimonda Paula un “Framest” kopīgo albumu “Amber Jazz”, kurā ieskaņotas R. Paula agrīnās estrādes un džeza dziesmas. Nule grupa atgriezusies no Austrijas, kur uzvarēja konkursa “Vocal total” džeza kategorijā.

“Framest” sola, ka gaidāmajā koncertā Daugavas koncertzālē valdīs vasarīgās noskaņas, varēs baudīt spirdzinošu dzērienu un pārsteidzošu džeza mūziku. Skanēs ne tikai klasiski džeza standarti, bet arī pārsteidzošas variācijas par latviešu komponistu, tostarp R. Paula hitiem, protams, oriģinālos aranžējumos.

VARBŪT NODER!!

Koncerts: 20. VIII 20.00 Daugavas koncertzālē, 11. Novembra krastmalā 17 / Triangula bastions

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 12

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+