Svarcēlājai Kohai sudraba godalga pasaules jaunatnes čempionātā 0

Latvijas jaunā svarcēlāja Rebeka Koha ceturtdien izcīnīja otro vietu Peru notiekošajā pasaules jaunatnes čempionātā.
Svara kategorijā līdz 53 kilogramiem Koha sasniedza labāko rezultātu raušanā, tiekot galā ar 84 kilogramus smagu svaru stieni, bet grūšanā viņa ar 100 kilogramiem palika otrā un summā ar 184 kilogramiem par vienu kilogramu piekāpās ķīnietei Jaņai Li. Kopumā latviete pacēla visus sešus plānotos mēģinājumus.
Tieši šīs divas sportistes pirms sacensībām tika sauktas par galvenajām pretendentēm uz uzvaru, kas pierādījās arī dabā, jo tuvākās konkurentes tika apsteigtas par gandrīz 20 kilogramiem.
Gan abās disciplīnās, gan summā Koha sasniedza jaunus Latvijas rekordus pieaugušajiem.
Koha 2014.gadā kļuva par Eiropas U-17 čempioni, pasaules jaunatnes Olimpiādē ieguva trešo vietu, Eiropas U-20 čempionātā izcīnīja otro vietu, bet pasaules junioru čempionātā ieguva ceturto vietu. Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē viņai 23.vieta, gada laikā 15 reizes labojot valsts rekordus.
Koha 2014.gadā pretendēja uz gada balvu sportā nominācijā “Gada uzlecošā zvaigzne”.
Jau šonedēļ Tbilisi sāksies arī Eiropas čempionāts pieaugušajiem, bet Koha un vēl viens jaunais Latvijas talants Ritvars Suharevs, kuram starts gaidāms piektdien, izlēma piedalīties pasaules jaunatnes čempionātā.