×
Mobilā versija
+6.6°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

Svarcelšanas klubu apvienība pakļaujas LOK aicinājumam un piekrīt rīkot valdes pirmstermiņa vēlēšanas

riteniex.let

Latvijas Svarcelšanas klubu apvienība (LSKA) ir nolēmusi pakļauties Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) aicinājumam un rīkos valdes pirmstermiņa vēlēšanas, lai arī šādu soli no LOK puses dēvē par spiediena izdarīšanu, LSKA paziņojumā izteicies apvienības valdes priekšsēdētājs Aivars Ritenieks.

Kā ziņots, no jauna samilzis Latvijas svarcelšanas sabiedrības konflikts, tāpēc LOK Izpildkomitejas sēdē otrdien pieņemts lēmums aicināt svarcelšanas sabiedrību uz konstruktīvu dialogu, rīkojot ārkārtas sapulci.

Vēl pagājušā gada sākumā oficiāli atzītā LSKA vainoja divkārtējo olimpisko spēļu medaļnieku Viktoru Ščerbatihu par neierašanos uz dopinga analīzēm. Pašlaik Ščerbatihs karjeru ir noslēdzis, bet LSKA joprojām nespēj rast saskaņu ar vadošo Latvijas svarcēlāju treneri Eduardu Andruškeviču. Neapmierināti ar LSKA darbības principiem un finanšu sadali, vairāki Latvijas svarcelšanas pārstāvji ar titulēto smagsvaru Ščerbatihu un Andruškeviču priekšgalā savulaik nodibināja Latvijas Svarcelšanas federāciju (LSF).

Tā kā kompromiss starp abām pusēm nav saredzams, LOK Izpildkomitejas sēdē nolemts svarcelšanas sporta veida vienotības vārdā uzdot LSKA valdei sadarbībā ar biedrības biedriem un ieinteresētām personām divu mēnešu laikā sasaukt biedru ārkārtas sapulci, kuras laikā tiktu lemts par svarcelšanas sporta veida attīstības perspektīvām un pārvaldes struktūrām sporta veida koordinēšanai un vadīšanai Latvijā, tostarp sapulcē tiek aicināts rīkot LSKA valdes pirmstermiņa vēlēšanas.

“LSKA uzskata, ka LOK lēmums par LSKA prezidenta pārvēlēšanu ir nelikumīgs, bet LSKA ņems vērā šo prasību un rīkos pirmstermiņa vēlēšanas, neskatoties uz to, ka šis rīkojums ir nelikumīgs un neatbilst LSKA statūtiem, un tas ir spiediens un iejaukšanās LSKA darbībā,” paziņojumā izteicies Ritenieks.

Tāpat Ritenieks uzsver, ka no 2009.gada LOK ir ieturējusi valsts līdzekļus, kuri bija paredzēti LSKA mācību treniņnometņu rīkošanai svarcelšanā, bet šogad šie līdzekļi nav izmaksāti. LSKA uzskata, ka LOK šos līdzekļus nelikumīgi novirza caur trešajām personām, tāpēc šajā sakarā LSKA ir griezusies Ekonomikas policijā, lai tā izvērtētu LOK darbību.

Šobrīd LSKA apvieno 12 svarcelšanas klubus visā Latvijā. LSKA ar Latvijas Sporta federāciju padomes lēmumu ir piešķirts Nacionālās sporta federācijas statuss svarcelšanas sportā. LSKA kā Latvijas nacionālā sporta federācija svarcelšanas sportā ir pārstāvēta gan Starptautiskajā Svarcelšanas federācijā (IWF), gan Eiropas Svarcelšanas federācijā (EWF).

LOK Izpildkomiteja no savas puses kā kompetentāko vidutāju par svarcelšanas attīstību izvirzījusi LOK viceprezidentu Raimondu Bergmani. Viņa uzdevums, sadarbojoties ar visu Latvijas svarcelšanas sabiedrību, ir līdzdarboties un piedalīties sapulces organizēšanā. Tāpat LOK Izpildkomiteja iesaka sapulces organizatoriem iesaistīt tās organizēšanā un norisē Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Sporta federāciju padomes, LOK un Starptautiskās Svarcelšanas federācijas pārstāvjus.

Kā ziņots, svarcelšanā Latvijā jau ilgstoši iesakņojušies konflikti, kas nelabvēlīgi ietekmē sporta veida attīstību, un strīdnieku domstarpības pat apdraudējušas spēcīgāko svarcēlāju iespējas sagatavoties un startēt pasaules, Eiropas čempionātos, kā arī pagājušā gada Londonas olimpiskajās spēlēs. Tādēļ pēc vienošanās ar IWF sacensību rīkotāji pašlaik akceptē tikai LOK parakstītus Latvijas svarcēlāju pieteikumus.

“Ne IWF, ne EWA nav bijuši iebildumi par LSKA darbību. Ja IWF pārstāvji ir iesaistījušies sarunās par Latvijas svarcēlāju piedalīšanos starptautiskās sacensībās, tad, visticamāk, šo sarunu iniciatori ir bijuši atsevišķi sportisti vai treneri no Latvijas, kuri nav spējuši vai nav vēlējušies realizēt savas ambīcijas godīgās sacensībās Latvijas ietvaros un viņu cīņā par amatiem svarcelšanas sporta vadībā nav saņēmuši atbalstu no svarcelšanas sporta kopienas Latvijā,” paziņojumā citēts Ritenieks. “LSKA nekad nav atteikusies no atbildības par tās pārstāvēto un izvirzīto sportistu rīcību, tajā skaitā antidopinga politikas jomā. Nevienam no LSKA pārstāvētajiem sportistiem nav konstatēti jebkādi pārkāpumi saistībā ar dopinga lietošanu vai izvairīšanos no pārbaudēm. Pēc LSKA rīcībā esošajām ziņām, aizdomas par šādiem pārkāpumiem ir sportistiem, kuri starptautiskām sacensībām tiek izvirzīti ar LOK atbalstu.”

“LSKA nav pieļāvusi ētikas normu pārkāpumus tās darbībā. Tajā pašā laikā LSKA ir nācies regulāri saskarties ar ne vien neētisku, bet, iespējams, pat prettiesisku iejaukšanos tās darbībā no LOK puses,” izcelts paziņojumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+