Tehnika
Tehnoloģijas

Svarīga informācija par bezkontakta norēķina kartēm 16

Foto – LETA

Banka “Citadele” no šodienas sāk izsniegt bezkontakta norēķinu kartes. Ar šīm kartēm varēs iepirkties un norēķināties bez PIN koda ievadīšanas vairāk nekā 6000 tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī veikt bezkontakta maksājumus ārzemēs un lietot tās ierastajā veidā – apstiprinot maksājumus ar PIN kodu.

Ar bezkontakta kartēm Latvijā iespējams veikt pirkumus līdz 10 eiro vērtībā, pirkuma apstiprināšanas brīdī karti pietuvinot norēķinu terminālam. Lielāku pirkumu apstiprināšanai būs nepieciešams ievadīt PIN kodu. Bieži veicot bezkontakta norēķinus vienu pēc otra, PIN kods ik pa laikam var tikt prasīts drošības nolūkos.

“Bezkontakta kartes apkalpojošo terminālu skaits Latvijā jau ir pietiekami liels, lai iedzīvotājiem būtu izdevīgi šādus norēķinus padarīt par ieradumu. Prognozējam, ka klienti arvien biežāk novērtēs iespēju par nelieliem pirkumiem līdz 10 eiro vērtībā samaksāt ātri – bez bankas kartes likšanas terminālī un PIN koda ievadīšanas. Ar bezkontakta karti var norēķināties, piemēram, “Maxima” un “Rimi” veikalos, vairākos aptieku tīklos, dažādās kafejnīcās un tirdzniecības vietās Rīgā un ārpus Rīgas. Pavisam Latvijā ir aptuveni 6000 termināli ar bezkontakta funkcionalitāti. Var teikt, ka katrā piektajā terminālī var veikt bezkontakta norēķinus,” saka bankas Citadele Karšu un mobilo maksājumu attīstības daļas vadītājs Andris Lazdiņš.

Informācija, ko svarīgi zināt par bezkontakta norēķiniem:

Pārdevējs vispirms apstiprina pirkuma apmaksu un apmaksas veidu, un maksājums var notikt, kad karte ir pietuvināta norēķinu terminālim 3 – 7 cm attālumā. Termināls nevar noņemt naudu, klientam vienkārši ejot tam garām.

Saņemot jaunu karti ar bezkontakta tehnoloģiju, pirmais pirkums neatkarīgi no lieluma jāapstiprina ar PIN koda ievadi – tā karte tiek autorizēta. Drošības nolūkos ik pa laikam kāds no pirkumiem neatkarīgi no summas būs jāapstiprina ar PIN kodu – sekojiet norādēm maksājuma pieņemšanas terminālā.

Atpazīt bezkontakta karti un terminālu veikalā vai pakalpojumu sniegšanas vietā var pēc visā pasaulē vienota antenas simbola.

Ar bezkontakta karti, tāpat kā ar jebkuru citu karti var norēķināties internetā, kā arī izņemt naudu bankomātos, ievadot PIN kodu.

Latvijas Komercbanku asociācijas mājaslapā apskatāma karte http://lka.org.lv/lv/bezkontakta-terminali, kurā norādītas tirdzniecības vietas, kurās var maksā ar bezkontakta karti.

LA.lv