Latvijā
Rīga

Svarīga informācija par uguņošanu Rīgā 18. novembra vakarā0

Foto: Edijs Pālens/LETA

Atzīmējot Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienu, Rīgā paredzēta plaša svētku programma, kurā svētku uguņošana ir viens no visplašāk apmeklētajiem pasākumiem.

Tradicionāli uguņošana būs skatāma 11. novembra krastmalā, kur plkst. 21 kopīgi tiks dziedāta Latvijas valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”, kam sekos uguņošana.

Pēc svētku uguņošanas priekšnesuma iedzīvotājiem krastmalā līdz plkst. 22.30 būs iespēja dzirdēt Latvijā dziesmas sešu populārāko radiostaciju dīdžeju sniegumā.

Kā norāda Rīgas dome – vakara pasākuma organizatori aicina apmeklētājus norises vietā ierasties laikus, jo krastmalā būs iespēja uz lielajiem ekrāniem redzēt tiešraidi no pasākuma pie Brīvības pieminekļa.

Organizatori informē, ka uguņošanas priekšnesuma mūzika tiks atskaņota teritorijā no Vanšu līdz Akmens tiltam, apskaņošana uz tiltiem un Pārdaugavā nav plānota.

“No pieredzes zināms, ka brīvāka skatītāju zona 11.novembra krastmalā ir pie Pils ielas. Apmeklētāji aicināti ieejai krastmalā izmantot arī Miesnieku ielu un pieeju skatīšanās zonai no Vanšu tilta puses,” uzsver dome.

Pasākuma “Latvijas labāko dziesmu stunda ar radio staciju DJ” skatuve atradīsies pie Miesnieku ielas, savukārt pie Bīskapa gātes būs pieejama silto dzērienu un uzkodu tirdzniecība.

Uguņošana šogad notiks no AB dambja, kas skatītājiem būs slēgts.

Uguņošanas realizētāji aicina skatītājus nepulcēties Pārdaugavā – ņemot vērā vēja virzienu un ātrumu, iespējams, tiks samazināta piekļuves zona Pārdaugavas virzienā, ierobežojot iespēju vērot uguņošanu no Pārdaugavas puses AB dambja tuvumā.

Skatieties TV3 sižetu par drošības pasākumiem 18. novembrī.

Svētku uguņošanas dizainu veidojis Kalvis Kalniņš un SIA “International Fireworks Design”, savukārt uguņošanas muzikālo pavadījumu veidojis Kristaps Krievkalns.

Muzikālā ieraksta tapšanā piedalījās Latvijas Republikas Zemessardzes orķestris diriģenta, kapteiņa Anda Kareļa vadībā un Zemessardzes koris “Stars” diriģenta vecākā zemessarga Ārija Šķepasta vadībā, kā arī solisti un instrumentālā grupa.

Latvijas Republikas proklamēšanas 101. gadadienai veltītos pasākumus galvaspilsētā atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Svētku pasākumu detalizēta programma publicēta tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī būs pieejama drukātā veidā bukletos pašvaldības kultūras iestādēs un Rīgas Tūrisma un informācijas centros.

Skatieties arī aģentūras LETA infografiku un uzziniet par pasākumiem visā Latvijā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki atklāti pasaka, kam nevar izdomāt Ziemassvētku dāvanu 1
15 stundas
LE
LETA
Latvijā
Zināms sods sērijveida dedzinātajam Kurzemes pusē
16 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
25 minūtes
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 8. decembrī. Latvijas skolu likumdošanas sākumi
33 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Sports
VIDEO: Girgensons iemet devītniekā, palīdzot “Sabres” tikt pie punkta
13 minūtes
LE
LETA
Dabā
Septīto gadu pēc kārtas decembra laikapstākļi atklāj interesantu tendenci
37 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Toksiskā dārza augļi
11 minūtes