×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Svarīga VID informācija par gada ienākumu deklarāciju iesniegšanu (6)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Gada ienākumu deklarāciju par 2016.gadā gūtajiem ienākumiem šogad ne tikai elektroniski, bet arī papīra formātā būs iespējams iesniegt no 2017.gada 1. marta, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Tikai tad VID rīcībā būs visa darba devēju un citu ienākumu izmaksātāju iesniegta informācija, kas nepieciešama, lai varētu pilnvērtīgi apstrādāt iesniegtās deklarācijas un precīzi noteikt personai atmaksājamo iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas summu.

Šogad tas ir īpaši būtiski, jo šis ir pirmais gads, kad tie nodokļu maksātāji, kuru gada apliekamo ienākumu kopējais apmērs 2016.gadā nepārsniedz 12 000 eiro, no 1.marta var iesniegt gada ienākumu deklarāciju, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas izveidosies, piemērojot gada diferencēto neapliekamo minimumu.

VID atgādina, ka gada ienākumu deklarācija par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem obligāti laikā no 2017. gada 1. marta līdz 1.jūnijam jāiesniedz tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri:

veikuši saimniecisko darbību, piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē vai iznomā savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki, ir guvuši ienākumus no profesionālās darbības);

guvuši ienākumus ārvalstīs, tajā skaitā jūrnieki, kuri nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa;

guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2016. gadā pārsniedza 4000 eiro, piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas;

guvuši ienākumus, kuri apliekami ar 10% nodokļa likmi, piemēram, ienākumu no dividendēm, ienākumu no augoša meža vai kokmateriālu pārdošanas, un no kuriem nodoklis nav ieturēts ienākuma izmaksas vietā;

guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis, tajā skaitā, no fiziskām personām, kuras nav dāvinājuma saņēmēja radinieki vai laulātais, saņemti dāvinājumi, kas ir apliekami ar iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Savukārt, fiziskās personas, kuras neveic nekāda veida saimniecisko darbību un brīvprātīgi vēlas iesniegt gada ienākumu deklarāciju par 2016. gadu, lai saņemtu atpakaļ pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem un to nodokļa pārmaksu, kas izveidosies, piemērojot diferencēto neapliekamo minimumu, var to izdarīt no 2017. gada 1. marta līdz pat 2020. gada 16. jūnijam. Tāpat visa 2017. gada laikā vēl var pieprasīt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli arī par 2014. un 2015.gadu, bet līdz 2017. gada 16.jūnijam – vēl arī par 2013. gadu.

Sākot ar 2017. gada 1. martu, VID aicina ikvienu iesniegt deklarāciju elektroniski, kas ir daudz ātrāk un ērtāk, jo tajā automātiski tiek atspoguļota visa VID rīcībā esošā informācija par nodokļu maksātāju. Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju elektroniski, arī gada diferencētais neapliekamais minimums gada ienākumu deklarācijā tiek aprēķināts automātiski.
Šogad deklarācijā automātiski tiks atspoguļota arī tā informācija par 2016. gadu, ko par personas veiktajiem maksājumiem par izglītību Valsts ieņēmumu dienestam būs iesniegušas mācību iestādes.

Pārmaksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek atmaksāts trīs mēnešu laikā, skaitot no deklarācijas iesniegšanas dienas. Gadījumā, ja deklarācija nav aizpildīta korekti vai arī tās apstrādes laikā VID rodas papildu jautājumi, nodokļa atmaksas termiņš var tikt pagarināts, par ko deklarācijas iesniedzējs tiks informēts individuāli.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Iesniegt jau var tikai tur neko nevar saprast. Un tiklīdz būs kāda mazākā kļūdiņa tā bāc maksāsi sodiņu…

  2. Gandoni bla ibuciji

  3. Cik liels naudas izteiksmē ir diferencētais neapliekamais minimums un uz ko tas attiecas, vai uz pensijām arī?

  4. Un ko darīt latviešiem kas ir ārzemēs ???? Un netaisās braukt uz Latviju !?
    Un ja viņi nedeklarēs neko . Interesanti ko darīs ar viņiem ?

  5. Varbūt VID varētu šo pamācību uzrakstīt saprotamā VALSTS valodā-LATVIEŠU valodā bez svešvārdiem? Latvijā valsts valoda- LATVIEŠU valoda!!!

  6. Vai sieviešu valodā var izskaidrot, kas tas ir “gada diferencētais neapliekamais minimums.” Es ari protu gudri runāt: piem., acošana, potēšana, insekticidi un pesticidi, zoocidi, nematociīdi, sublimācija, suicīds un tml.

Draugiem Facebook Twitter Google+