×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Svarīgi arī medniekiem: suņi obligāti jāreģistrē (8)

Foto - Roberts BlumbergsFoto - Roberts Blumbergs

Līdz 2016.gada 1.jūlijam sunim, kurš sasniedzis 6 mēnešu vecumu, obligāti jābūt mikročipam. Papildus saimniekam ir pienākums reģistrēt savu suni (kaķi un seski reģistrējas brīvprātīgi) Latvijas Lauksaimniecības datu centra (LDC) informācijas bāzē.

Tas bijis zināms jau vairākus gadus, bet tikai šogad ir pienācis tas brīdis, kad visiem suņiem, neatkarīgi no šķirnes piederības un nodarbinātības, ir jābūt reģistrētiem. Suņiem, kas piedalās izstādēs un izbrauc no valsts, reģistrācija jau ir obligāta kopš 2012.gada vasaras. Jau ir runāts par to, ka Latvijā šobrīd ar mikročipu aprīko arī visus piedzimstošos kucēnu. Pirmkārt, tas ir svarīgi uzskaitei. Otrkārt, tā ir zināma drošība. Suni ir vieglāk atdot saimniekam, ja tas atrasts kaut kur, vai sameklēt, ja nozagts. Lauksaimniecības datu centra infobāzē visas ziņas par suni būs atrodamas pēc mikročipa numura.

Reģistrācija LDC ir viena no tām medību suņa izmantošanas niansēm, kas ir minētas arī medību noteikumos. 95.punktā ir teikts:
Medībās atļauts izmantot tikai šķirnes medību suņus, kas ir vakcinēti un apzīmēti saskaņā ar normatīvajiem aktiem par suņu reģistrācijas un turēšanas kārtību.

Tātad, ne tikai izstāžu suņiem un dīvānu mīluļiem ir vajadzīgs mikročips un tagad arī reģistrācija LDC. Tas attiecas arī uz medību suņiem. Visiem.
Reģistrēt savu kompanjonu var pie praktizējoša veterinārārsta, pašvaldībā, vai pašā lauksaimniecības datu centrā.

Pie veterināra var vienlaikus iešaut čipu, saņemt pasi, ja kādam tā vēl nav, aizpildīt papīrus un samaksāt nodevu. Maksa ir 7,11 euro, plus veterināra noteiktās izmaksas.

Ja sunim jau ir mikročips, īpašnieks var to reģistrēt pats. Pašvaldībā cena būs 7,11 eiro un papildus samaksa, ko būs noteikusi dome par saviem pakalpojumiem.

Suni vienotā datu bāzē katrs var reģistrēt pats. To var izdarīt personīgi ierodoties LDC, bet var arī ar interneta starpniecību. Visa informācija ir atrodama Lauksaimniecības datu centrā, sadaļā Mājas (istabas) dzīvnieki. Lai reģistrētu suni elektroniski, valsts nodeva ir jāsamaksā pašam un reģistrācijas pieteikuma vēstulei ir jāpievieno maksājuma uzdevums.

Pēc 2016.gada 1.jūlija sodīs suņu īpašniekus, kuri nebūs veikuši dzīvnieka reģistrēšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Suņa reģistrēšana LDC maksā tikai 7 eiro ar 11 centiem, ja nemaldos. Un to var izdarīt internetā, nevis caur veterināru. Tā kā sanāks nedaudz lētāk nekā tie 15 eiro…

  2. Toties sods par nečipošanu- 350 eiro. Un Dundagas pašvaldības policists jau berzē rokas, ka atkal varēs bezpalīdzīgos pensionārus kāst, jo pudelesbrāli viņam pārāk ciets rieksts- tie pasūta un sodus nemaksā, bet lauku tantiņas maksās raudādamas. Tāda nu mums tā valsts uzparikte- čakarēt trūcīgos, bet varenos neaitikt.

  3. kaķus arī jāčipē,citādi liela diskriminācija! un padomājiet,ja par kaķiem vēl nodokli,paskat kas par naudu valstij atkal!

  4. Nesen dzirdēju pa radio no Zemkopības ministrijas darbinieces, ka tā esot ES regula un tajā esot arī kaķi. Kamēr netiks tas darīts uz kaķu čipšošanu, tikmēr savu suni nečipšēšu, jo kamdēļ tāda diskriminācija? ( Mans šunels nav lielāks par kaķi un ir sterializēts, sētu neatstāj) Kaķi meklējoties 4 reizes gadā, bet suņi tikai divas. Un ES mērķis čipšonai esot novērst slimības….Vai klaiņājoši kaķi ir mazāk bīstami kā suņi?

  5. Ka bus ar tiem pensionariem dziļajos laukos kuriem nav iespeja aizbraukt pieregistret? 1. Jūlijā menti un pašvaldiba bus klat ar sodakviti! Ja? Jo viņiem tad arī vajadzes lieku premiju! Hah domajat ko dariet!

  6. Un atkal jau izceļamies. Medibu un citi suņi jareģistre pie istabas dzivniekiem! To jau tikaii kada .. gan jau izdomajusi kurai ir tikai pudeļu birste kas dzivo dzivokli! Lai valsts apmaksa tak tos cipus un kam vel jamaksa par piereģistresanu, maz jau tos neliešus esam barojuši?

  7. Kādā attālumā no suņa būs iespēja nolasīt mikročipa informāciju un kas to darīs?

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +8.9
Daugavpils +12
Saldus +9
Liepāja +6.3
Jelgava +11
Ventspils +6.2
Limbaži +9
Madona +10
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+