Ekonomika
Nauda

Svarīgi! Banku klientiem atlikusi viena darbdiena, lai sagatavotos jaunajai drošības sistēmai 16

Foto LETA

Vēl atlikusi viena darba diena, lai iedzīvotāji sagatavotos jaunajai, divpakāpju drošības sistēmai internetbankas lietošanā.

Galvenais šo pārmaiņu uzdevums ir izslēgt iespēju nokopēt plaši izmantoto kodu karšu datus, kurus varēja izmantot, lai no konta nozagtu naudu.

No pirmā aprīļa izmantojot internetbanku, nebūs iespējams lietot ierasto kodu kalkulatoru, kā līdz šim. Lai nodrošinātu lielāku aizsardzību bankas izmantos papildu autentifikāciju, atgādina LNT Ziņas.

Lielākā daļa banku gan saglabās iespēju veikt maksājumus, izmantojot kodu karti, taču tikai kopā ar SMS īsziņu uz telefona numuru, kurš ir jāapstiprina bankā līdz aprīļa sākumam.

Daļa banku pieļaus veikt naudas pārskaitījumus, lietojot veco kodu karti, tikai tad, ja maksājums nepārsniegs 30 eiro, ja darījums tiks veikts starp saviem kontiem vai iekšbanku maksājumos.

Ja jāpārskaita lielākas summas kodu kartes varēs lietot komplektā ar papildu autorizāciju – īsziņu uz mobilo tālruni. Tomēr vairums banku klientu pāriet uz mobilajām aplikācijām.

LA.lv