×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Svarīgi, lai NATO klātbūtne būtu acīmredzama

prezidenti_polijasvpk_5

Visam Baltijas un Austrumeiropas reģionam ir vitāli svarīgi, lai alianses klātbūtne tajā būtu acīmredzama – tādēļ arī reģions ir gatavs dot savu ieguldījumu šajā jomā, pirmdien Latvijas, Igaunijas un Polijas prezidentu sanāksmes laikā rīkotajās vakariņās Varšavā sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.


 

Latvijas prezidents uzsvēra, ka prezidentu tikšanās laikā līdzās drošības politikas jautājumiem un NATO samita tēmām ne mazāk svarīgi būtu apmainīties viedokļiem par Eiropas Savienības, Eiropas un visas pasaules ekonomiskajām aktualitātēm, jo situācija šobrīd ir ļoti nervoza un tuvākie pāris gadi var kļūt izšķirīgi šajā jomā. “Mums ir jādara viss, lai situāciju līdzētu stabilizēt gan reģionā, gan kontinentā,” piebilda Bērziņš.

Runājot par kolektīvās aizsardzības jautājumu bloku, Bērziņš pauda viedokli, ka tas būtu ieguvums ikvienam redzēt Krieviju pie sarunu galda kā konstruktīvu un prognozējamu partneri. Tai pašā laikā Valsts prezidents pauda pārliecību, ka nozīmīgs alianses vienotības pierādījums ir kopīgā aizsardzības plānošana un mācības.

Vakar, noslēdzoties triju prezidentu plenārsesijai, prezidenti vienojās, ka gaidāmais NATO samits Čikāgā būs nozīmīgs atskaites punkts kopš jaunās NATO stratēģiskās koncepcijas pieņemšanas. Vienlaikus prezidenti atzina, ka Baltijas valstu prioritāte ir panākt, lai NATO gaisa patrulēšanas misija tiek atspoguļots kā veiksmīgs “gudrās aizsardzības” piemērs. Faktiski šīs operācijas turpināšana, par ko lēmums jau ir pieņemts, nozīmēs arī lielāku Baltijas valstu iesaistīšanos.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+