×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. marts, 2014
Drukāt

Sveču gaismā – “Queen” leģenda Braiens Mejs 


Braiens_Mejs_Kerija4

18. martā “Arēnā Rīga” uzstāsies leģendārais grupas “Queen” ģitārists Braiens Mejs. Viņš muzicēs koncertturnejas “The Candlelight Concerts” (“Koncerti sveču gaismā”) ietvaros, bet Meja skatuves partnere šajā reizē būs dziedātāja Kerija Elisa.

Braiens Mejs (66) ir angļu mūziķis, dziedātājs, dziesmu autors, dzīvnieku tiesību aizstāvis un reizē astrofiziķis, tomēr pasaules slavu ieguvis kā leģendārās grupas “Queen” ģitārists. Viņš ir vairāku “Queen” grāvēju, tostarp “We will rock you”, “I want it all”, “Who wants to live forever”, autors un kopumā savas veiksmīgās karjeras laikā sarakstījis vairāk nekā sešdesmit dziesmu. Mejs ir arī pats sava ģitāras modeļa – “Red Special” jeb “īpaši sarkanās” ģitāras autors.

Talants un mūziķa prasmes uznesušas slavas augstumos jau pirms vairāk nekā četriem gadu desmitiem. Mejs piedalījies visu “Queen” albumu ierakstos, viņa spēlētie solo ir kļuvuši par leģendāriem, tāpat daudzās dziesmās skan viņa balss. Pats izdevis trīs solo albumus, un šķiet – viņš it nemaz necenšas šajā ziņā vēl kaut ko pierādīt, jo jaunāko no tiem izdeva tālajā 2000. gadā. Tikmēr Mejs ir regulārs viesis dažādu pasaulslavenu mūziķu koncertos, sākot no Keitijas Perijas līdz “Motorhead”, tāpat viņš piedalījies “Queen” atdzimšanas koncertos. Viens no tiem notika arī Rīgā 2008. gadā, kad grupas mūziķi, tostarp arī Braiens Mejs, uzstājās pārpildītā arēnā.

Savukārt Meja un Kerijas Elisas (34) sadarbība ilgst jau vairāk nekā 11 gadu. Elisa pirmo reizi Meja uzmanību piesaistīja, darbojoties mūziklā “We Will Rock You”, kuru savulaik veidoja grupas “Queen” mūziķi, bet Kerija izpildīja vienu no galvenajām lomām. Abi mākslinieki gadu gaitā kopīgi koncertējuši arī vairākos šovos un koncertos Anglijā. Mejs arī producējis Elijas debijas albumu “Anthems”, kas iznāca 2010. gadā. Viņu pirmajā kopīgajā turnejā Lielbritānijā 2011. gadā tika nospēlēti 12 veiksmīgi koncerti, no kuriem divi šovi Londonas Alberta zālē bija pilnībā izpārdoti. Par šo panākumu Kerija ieguva “Whatsongstage.com” balvu “Labākā solo uzstāšanās”.

“Lai gan dzīve man piedāvājusi daudz un dažādu izaicinājumu, mūzika vēl joprojām ir tā, kas mani uzlādē – lielākais prieks,” par koncertturneju saka pats Mejs. “Elisas jaunkundze ir visiedvesmojošākā sadarbības partnere – mēs esam diezgan laba grupa! Esmu pateicīgs par iespēju parādīt šo šovu plašākai publikai – jau strādājam, lai skudriņas skrietu līdz pat pirkstu galiņiem.”

Koncertā abi mākslinieki izpildīs gan melodijas no “Queen” klasikas, gan arī abu iemīļotās dziesmas Braiena ģitāras un vokāla pavadījumā, tostarp “Somebody to Love”, “Love of My Life”, “Crazy Little Thing Called Love”, kā arī dziesmas no Elisas solo albuma “Anthems”. “Nevaru izstāstīt, cik ļoti izbaudu dziedāšanu kopā ar Braienu un cik liels prieks mums ir būt kopā ar skatītājiem šajā romantiskajā un reizē intīmajā gaisotnē,” pirms koncerta saka dziedātāja.

UZZIŅA:


Koncerts 18. III 19.30, “Arēnā Rīga”.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 35 – 139.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+