×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. novembris, 2015
Drukāt

Sveicam jubilejā: Austrai Pumpurei 87! (1)

Autors: LETAAutors: LETA

Austra Pumpure

Šodien 87 gadus svin pazīstamā un tautā iemīļotā dziesminiece Austra Pumpure (1928).

“Austras biedrības” Facebook profilā atrodama ziņa, ka pati gaviļniece šodien nav telefoniski apsveicama, jo patlaban aizceļojusi uz Madeiru, taču tas nekavē sūtīt dziesminiecei visgaišākās domas.

Austra Pumpure dzimusi 1928. gada 26. novembrī stiprā kurzemnieku ģimenē Dunikā, starp jūru un mežu. Liepājā studējusi kordiriģēšanu un vēju pilsētā dzīvo lielāko daļu mūža. Spēlē ģitāru, cītaru, akordeonu. No 20. gadsimta 50. līdz 90. gadiem strādājusi par Liepājas teātra koncertmeistari, arī aktrisi, dziedājusi teātra korī, pat stājusies pie orķestra diriģenta pults. Tieši Austras Pumpures balss ieskanas, domājot par daudzām krāšņām un pazīstamām Imanta Kalniņa komponētām teātra dziesmām – un ne tikai.

Austra ir Triju zvaigžņu ordeņa kavaliere, Valsts kultūrkapitāla fonda Mūža stipendijas saņēmēja, un 83 gadu vecumā saņēma Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvu par mūža ieguldījumu.

Teju četrās desmitgadēs, kopš zināms Austrasbērnu fenomens, Austrasbērnu plejāde skaitāma simtos, no tās izauguši tādi spoži Latvijas dziesminieki kā Ieva Akuratere, Anta Eņģele, Ilze Purmaliete, Juris Hiršs, Arnis Miltiņš, Uldis Ozols, Silvija Silava, kā arī spoži ģitāristi.

Mīlam, sveicam un priecājamies!

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. tas nozīmē ka pa dzīvi jāiet ar dziesmu , sveicam Austru Pumpuri !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+