Mobilā versija
-0.3°C
Meta, Sniedze
Piektdiena, 2. decembris, 2016
27. maijs, 2015
Drukāt

Šveicē apcietina sešas augstas FIFA amatpersonas aizdomās par kukuļņemšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Trešdienas rītā Šveices policija apcietinājusi sešas augsta ranga Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) amatpersonas, kurā tiek izvirzīta apsūdzība kukuļņemšanā.

Aizturēšana luksus klases viesnīcā notikusi pēc ASV pieprasījuma, kura vēlas, lai aizturētās amatpersonas titku izdotas ASV. Aizturētajiem tiek izvirzīta apsūdzība kukuļņemšanā un kukuļdošanā vairāku miljonu dolāru apmērā. ASV izmeklēšanu pret šīm amatpersonām sākusi, jo kukuļdošana notikusi arī ASV, bez tam nelegālajā naudas plūsmā ir iesaistītas ASV bankas.

Apsūdzībās minēts, ka sporta mediju un sporta reklāmas firmas maksājušas kukuļus FIFA amatpersonām gandrīz 100 miljonu dolāru apmērā, pretī saņemot mediju, mārketinga un sponsorēšanas līgumus dažādos turnīros. Aizturēto vārdi un uzvārdi pagaidām netiek atklāti. Viņi visi bija ieradušies Cīrihē, lai piedalītos FIFA kongresā, kurā cita starpā notiks FIFA prezidenta vēlēšanas. Zināms, ka pašreizējais FIFA prezidents Zeps Blaters, kurš ir galvenais kandidāts arī uz nākamo termiņu, šajā korupcijas skandālā nefigurē.

Pievienot komentāru

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģisĪsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+