Sports
Hokejs

Ja visi būs veseli, šī nebūs slikta komanda, priecājas Beresņevs0

Foto – Karīna Miezāja

Latvijas hokeja izlase šodien un rīt aizvadīs pēdējās divas pārbaudes spēles pirms pasaules čempionāta, Ženēvā un Neišatelē tiekoties ar Šveices hokejistiem. Ar viņiem pēc nepilnām divām nedēļām būs jācīnās arī Maskavā, taču mūsu treneru plānos neesot nekādas paslēpes.

Čempionu sastāvs

Vakar mūsējie aizvadīja stundu garu un intensīvu treniņu Piņķos, pēc kura bija pusdienas un tūlīt lidojums uz Šveici. Atkal gandrīz visus virknējumus, tostarp aizsargu pārus bija skārušas izmaiņas. Pirmajā maiņā līdzās Zemgum Girgensonam un Kasparam Daugaviņam darbojās Gints Meija, kura vietā bija plānots Miks Indrašis, taču muguras sāpju dēļ viņš palicis mājās. “Trauma nav nopietna, plānojam, ka pēc šīm spēlēm Gints atkal būs ar izlasi,” mierināja Latvijas izlases galvenais treneris Leonīds Beresņevs. “Šobrīd meklējam jaunas saiknes. Mūsu plānus ietekmē situācija komandā – tagad atbraukuši Girgensons un Širokovs, tādēļ kaut kas jāmaina. Kā tas darbosies, redzēsim spēlēs.”

Uz jautājumu, vai šis jau ir gandrīz Maskavai ieplānotais sastāvs, Beresņevs ar smaidu sacīja: “Jūs gribat teikt – čempionu sastāvs? Jā, nenoliedzu – ja visi būs veseli, tad tā nebūs slikta komanda.” Čempionātam varēs pieteikt 25 hokejistus. Uz Šveici dodas 24, prātā jāpatur Indrašis, Aleksandrs Jerofejevs, kurš cer atlabt pēc ribas lūzuma, un Ronalds Ķēniņš, jo apsolījis steigties palīgā, ja Jūtikas “Comets” izstāsies no Kaldera kausa izcīņas AHL.

Sagatavošanās posma sākumā Latvijas izlase aizvadīja divas pārbaudes spēles viesos pret dāņiem, ar kuriem arī būs jātiekas Maskavā. Toreiz mūsējie vēl bija krietni vājākā sastāvā, un treneri uzsvēra, ka nekādas paslēpes netiks spēlētas. Līdzīga noskaņa ir arī attiecībā uz spēlēm pret Šveici. “Šobrīd nevienu īsti neapmānīsi. Katra spēle sākas no 0:0. Mēs viņus un viņi mūs Maskavā vērosim katrā spēlē, visas nianses varēs saskatīt un atbilstoši sagatavoties, tāpēc neredzu jēgu kādām viltībām,” uzsvēra Leonīds Beresņevs. “Mums noskaņojums ir normāls, darba atmosfēra. Pēdējās spēlēs ceram, ka puiši parādīs raksturu. Šīs ir pēdējās pārbaudes spēles, tāpēc jābūt kārtīgai pašatdevei.”

Latvijas izlase līdzšinējās sešās pārbaudes spēlēs izcīnījusi četras uzvaras. Šveicieši ar visiem trim pretiniekiem panākumus dalījuši uz pusēm – 5:3 un 1:5 pret Zviedrijas, 3:2 un 1:2 papildlaikā pret Čehijas, 2:1 papildlaikā un 2:3 pret Baltkrievijas izlasi. Pašreizējā komandā tikai viens šveicietis šosezon bija stabils NHL spēlētājs – Vankūveras “Canucks” aizsargs Janniks Vēbers. Vairāki ceļoja no NHL uz AHL un atpakaļ, pārējie cīnījās Šveices čempionāta komandās.


Optimists Girgensons

“Latvijā man vienmēr ir patīkamas emocijas. Šodien treniņš bija Ziemeļ­amerikas stilā – īss, intensīvs. Tieši tāds, kādu vajag, jo jālido prom,” sacīja mūsu vienīgais pilntiesīgais NHL hokejists Zemgus Girgensons, kurš uzaudzējis bārdiņu kā izslēgšanas spēļu laikā. Pēc treniņa viņš ledu atstāja viens no pēdējiem. Lai gan kopš sezonas beigām pagājušas jau gandrīz trīs nedēļas, Zemgus esot labā sportiskā formā, jo atpūties tikai nedēļu un tad “Sabres” trenera vadībā turpinājis treniņus. Kad bilstu, ka slidošanas vingrinājumos viņu apsteiguši daudzi izlases partneri, Girgensons atsmej: “Es jau nekad neesmu bijis ātrākais. Jūtos labā formā, protams, vēl nav 100 procenti enerģijas, taču nedomāju, ka aklimatizācija Šveicē sagādās grūtības.” Latvijas izlasē uz viņa pleciem gulsies līdera nasta, bet pats uzbrucējs uzsver, ka no tās nebaidās un viņa uzdevums ir maksimāli atdot visus spēkus. “Beresņeva taktika ir diezgan moderna, nebūs grūti pielāgoties, jo hokejs paliek hokejs. Vienu reizi viņa vadībā spēlēju U-20 čempionātā (2010. gadā), neko daudz no šī turnīra neatceros, taču mums diezgan labi gāja – uzvarējām,” Girgensons nav aizmirsis pirmās divīzijas čempionu titulu.

Bufalo “Sabres” uzbrucējam aizvadītā sezona bija sliktākā no trim NHL, taču viņš nemeklē attaisnojumu: “Tā gadās, negrasos par kādu sūdzēties, vienīgi pats par sevi, jo bija jāspēlē labāk. Man ir tikai 22 gadi, tāpēc ir vēl laiks sevi pierādīt. Karjera ir ilga, un vienas sezonas dēļ nedrīkstu nolaisties.” 71 spēlē Girgensons sakrājis 18 punktus (7+11). Interesanti, ka visus septiņus vārtus viņš iemeta spēlēs pretinieku laukumos. “Pats šo faktu zinu, bet kāpēc tā sanāca – nav ne jausmas,” Zemgus rausta plecus. Labā ziņa, ka arī pasaules čempionāts nenotiek pašu mājās, tādēļ jācer, ka Girgensons turpinās tradīcijas.

Pēc šīs sezonas viņam beidzas līgums ar “Sabres”, patlaban Girgensona aģents risina pārrunas par tā pagarināšanu, taču pats Zemgus šajā procesā daudz neiesaistās. Šobrīd viņa misija ir palīdzēt Latvijas izlasei pasaules čempionātā. “Viss atkarīgs no mums pašiem, no pašatdeves,” runājot par Latvijas izlases iespējām, saka Zemgus Girgensons. “Manuprāt, mums ir diezgan laba apakšgrupa ar dažām līdzvērtīgām komandām, taču jāmēģina paņemt kādu punktu arī no lielajiem. Pretiniekus dalīt nevajag, un uzreiz jārāda, ko varam, jo bieži vien lielās komandas sākumā pret tādiem kā mēs mazliet atslābst, un tad ir iespēja dot viņiem iekšā.”

LA.lv