Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
5. augusts, 2014
Drukāt

Šveice ievieš sankcijas pret 28 personām un 18 Krievijas uzņēmumiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveice pastiprinājusi savas sankcijas pret Krieviju un tiek aizliegta visa veida finansiālā darbība ar 18 Krievijas uzņēmumiem, kā arī sankcijas piemērotas 26 personām, paziņoja Šveices Valsts ekonomisko attiecību nodaļa.

Saistībā ar jaunām sankcijām Šveicē aizliegts iebraukt 26 krieviem, kā uzņēmējiem, tā arī politiķiem, kā arī bankās tiks bloķēti viņu konti.

Ziņu aģentūra “Reuters” publicējusi sarakstu ar personām, pret kurām ieviestas sankcijas. Tie ir kaujinieku līderi Aleksandrs Hodakovskis un Krievijas pilsonis Aleksandrs Borodajs, Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs un Krievijas drošības dienestu augstu stāvošas amatpersonas, kā Mihails Fradkovs un Nikolajs Patruševs.

Visu šo uzņēmēju un politiķu Šveices banku konti tiks iesaldēti. Šveices pilsoņiem ir liegts nodarboties ar jebkāda veida uzņēmējdarbību ar šiem cilvēkiem.

Sankcijas stājas spēkā 5.augusta plkst.18.

Pagājušās nedēļas beigās vairāku valstu pārstāvji ar Šveici veica pārrunas, lai tā pievienotos Eiropas sankcijām. Tomēr Berne oficiālā paziņojumā atteicās to darīt, savu viedokli pamatojot ar vēlmi palikt neitrālai.

Iepriekš Vācija oficiāli vērsās pie Šveices valdības ar aicinājumu ieviest sankcijas pret Krieviju, jo citādi Krievijas bankas var apiet Eiropas Savienības noteiktās sankcijas un piesaistīt Šveicei aizdevumus.

Caur Šveices bankām, lielākoties Ženēvā, notiek 75% no visiem Krievijas naftas eksporta finanšu pārskaitījumiem.

Kā liecina Šveices Valsts bankas oficiālā informācija, bankas kontos šobrīd atrodas apmēram 13,8 miljardi Šveices franku (apmēram 11 miljardi eiro).

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+