×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. augusts, 2016
Drukāt

Šveicē miris vilcienā sarīkotā uzbrukuma vaininieks un viena cietusī sieviete

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šveices slimnīcā svētdien miris 27 gadus vecais vīrietis, kas iepriekšējā dienā braucoša pasažieru vilciena vagonā izlaistīja un aizdedzināja degšķidrumu un tad ar nazi uzbruka pasažieriem. Tai pašā dienā mirusi arī 34 gadus veca sieviete, kas cieta šai uzbrukumā.

Šveices policija pagaidām nav atklājusi nekādus pierādījumus, kas liktu domāt, ka šis uzbrukums būtu terora akts vai politiski motivēta rīcība.

Pēc policijas pārstāvju teiktā, vīrietis, kas ir Šveices pilsonis, nav cēlies no imigrantu ģimenes un līdz šim nav nonācis tiesībsargāšanas iestāžu uzmanības lokā. Pasažieriem viņš uzbrucis bez jebkādas izšķirības, un nav skaidrs, vai viņš kādu no saviem upuriem pazinis.

Uzbrukuma brīdī vilcienā atradās vairāki desmiti cilvēku. Uzbrukums fiksēts videoierakstā, kas ļāvis policijai pārliecināties, ka vīrietis darbojies viens.

Neskaitot mirušo sievieti un pašu uzbrucēju, cietuši vēl divi vīrieši, viens 17 un otrs 50 gadus vecs, un divas sievietes, viena 17 un otra 43 gadus veca, kā arī sešus gadus veca meitenīte. Viena no sievietēm un mazā meitenīte ir smagā stāvoklī.

Viens no cietušajiem nav atradies vilcienā, bet stāvējis stacijā uz perona un, vilcienam apstājoties, mēģinājis no tā izvilkt uzbrucēju, ko jau bija apņēmušas liesmas. Pēc policijas vērtējuma, šim cilvēkam, iespējams, izdevies novērst vēl ļaunāku situācijas attīstību.

Glābšanas operācijā Sanktgallenē sestdien bija iesaistīti aptuveni 90 operatīvo dienestu darbinieki un mediķi un trīs glābšanas helikopteri.

Policija, kas sestdien sarīkoja kratīšanu uzbrucēja mājās, nesniedz informāciju par viņa reliģisko piederību. Šobrīd netiek sniegtas ziņas arī par cietušo pasažieru identitāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+