×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2012
Drukāt

Šveicē prasa vēl vairāk referendumus

Foto - AFPFoto - AFP

Šveicē šajā nedēļas nogalē notiks referendums par to, vai rīkot vēl vairāk referendumus, informē ziņu aģentūra “Associated Press”.

 

Šīs tautas nobalsošanas rosinātāja ir sabiedriskā organizācija “Kustība neatkarīgai un neitrālai Šveicei”, un tā vēlas, lai Alpu zemes iedzīvotājiem būtu iespēja tautas nobalsošanā izteikt savu viedokli par ik vienu būtisku valdības izstrādātu likumprojektu. Organizācijas vadītāji apgalvo, ka valsts politiskās un biznesa vides veidotāji baidās no Šveices vēlētājiem. “Daži mūsu valsts elites pārstāvji baidās par vēl lielāku demokrātiju valstī,” intervijā “AP” sacīja kustības priekšsēdētājs Verners Gartenmans.

Tikmēr idejas pretinieki norāda, ka vēl vairāku referendumu rīkošana sarežģītu demokrātijas procesu. Šveicē ik gadus notiek vairāk nekā desmit referendumi, no kuriem lielākajā daļā iedzīvotājiem ir iespējas izteikt viedokli par vairākiem likumprojektiem. Tāpat tautas nobalsošanas notiek arī atsevišķās pašvaldībās. Tiesa, retas ir tās reizes, kad iedzīvotāju aktivitāte šajos referendumos pārsniedz 40 procentu robežu.

Šveicē nepieciešams savākt vien 50 tūkstošus parakstus, lai rosinātu valsts apmēra referendumu par kādu likumprojektu vai starptautisko līgumu. Ja referenduma rosinātāji vēlas tautas balsošanai nodot pilnīgi jaunu, pašu izstrādātu likumprojektu, tad nepieciešamo parakstu skaits ir lielāks – 100 tūkstoši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+