×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
18. marts, 2013
Drukāt

Šveicē protestē pret taupību

Apmēram 20 tūkstoši skolotāju, policistu, slimnīcu darbinieku un citu Šveices valsts sektorā strādājošo nedēļas nogalē pulcējās Ženēvā, lai protestētu pret taupības pasākumiem un pieprasītu labākus darba apstākļus un algu palielinājumu.

 

Bernes kantona reģionālās skolotāju arodbiedrības pārstāvis Mihaels Gerbers, kas bija viens no protesta akcijas organizatoriem, norādīja, ka “Bernes kantonam trūkst naudas un valsts sektorā strādājošie par to maksā”. Demonstranti aicināja Bernes kantona valdību “izbeigt graušanu”. Ziņu aģentūra ATS informē, ka kantons sabalansētu budžetu plāno panākt ar automātisku valsts sektorā strādājošo algu iesaldēšanu un izdevumu samazināšanu 55 miljonu franku (31,4 miljonu latu) apmērā, jo īpaši samazinot tēriņus izglītības un veselības aprūpes nozarēs. “Algas principā ir iesaldētas, darba apstākļi ne tuvu nav tādi, kādiem tiem vajadzētu būt,” Gerbers uzsvēra. Viņš norādīja, ka kantona pašvaldība pirms sešiem gadiem atcēla likumu, kas iepriekš garantēja regulāru algu pielikumu skolotājiem, bet tagad deputātiem ik gadu ir tiesības lemt, vai pietiek līdzekļu algu palielinājumam.

Demonstrācija, kas tiek raksturota kā lielākā Bernes kantona valsts sektorā strādājošo protesta akcija vairāk nekā desmit gadu laikā, ir jāuztver kā “vēsts pret sliktu finanšu politiku”, ATS sacīja valsts sektorā strādājošo arodbiedrības SSP vadītāja un sociālistu politiķe Beatrise Stucki. Viņa pieprasīja, ka “resursi ir jāsadala visiem”, lai neveidotos divātrumu sabiedrība, apsūdzot vietējo valdību par nodokļu atvieglojumu sniegšanu turīgajiem, vienlaikus samazinot izdevumus izglītībai, drošībai un veselības aprūpei.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+