×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Šveice un ASV paraksta vienošanos par nodokļu nemaksāšanas apkarošanu

Foto - AFPFoto - AFP

Šveices valdība paziņoja, ka parakstījusi pretrunīgi vērtēto vienošanos ar ASV, kas pieprasa Šveices bankām ziņot ASV nodokļu iestādēm par to amerikāņu klientu noguldījumiem.

Vienošanās, kas pērnā gada nogalē tika aizsākta Vašingtonā, paredz vienkāršot ASV Ārvalstu kontu nodokļa atbilstības akta (FATCA) īstenošanu no Šveices puses. FATCA bijis nesaskaņu avots starp abām valstīm jau kopš 2010. gada marta, kad ASV paziņoja par tā paredzēto ieviešanu. Šveices valdība paziņoja, ka ceturtdien parakstīto vienošanos vēl nepieciešams apstiprināt parlamentā un tas varētu tikt nodots apstiprināšanai arī referendumā. Taču valdība uzsvēra uz šīs vienošanās svarīgumu, tai spēkā stājoties, kad ASV sāks ieviest FATCA 2014. gada 1. janvārī, lai izvairītos no Šveices banku sodīšanas ASV tirgū. Valdība arī norādīja, ka plāno panākt ātru apstiprināšanu parasti lēnajā parlamenta procesā.

Šveices finanšu ministre Evelīne Vidmere Šlumfa pavēstīja, ka valstij nav bijušas citas iespējas, kā šo vienošanos parakstīt, jo pretējā gadījumā tas radītu negatīvu ietekmi uz Šveices finanšu institūcijām, kas darbojas ASV kapitāla tirgos. Valdība gan norādīja, ka, neskatoties uz šīs vienošanās parakstīšanu vai neparakstīšanu, Šveices iestādes nespēs apiet ASV noteikumus, taču ar šo vienošanos to ieviešana tiks vienkāršota.

Šveice ir viena no septiņām valstīm, kas līdz šim piekritusi sadarboties ar FATCA, kas paredz nodrošināt to, ka visiem ASV iedzīvotājiem Valsts Ienākumu dienests var piemērot nodokļus par to ienākumiem un aktīviem pasaulē. Taču FATCA vairākās valstīs tiek vērtēts pretrunīgi, jo tas paredz bankām atklāt informāciju par saviem klientiem. Līdz šim nodokļu vienošanās paredzējušas vien informācijas apmaiņu pēc pieprasījuma, kas nozīmē, ka valstij jau būtu aizdomas par iespējamu izvairīšanos no nodokļu maksāšanas pirms šīs informācijas pieprasīšanas. Tikmēr FATCA pieprasa ārvalstu finanšu institūcijām ziņot VID par visiem aktīviem kontos, kas pieder Savienoto Valstu pilsoņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+