×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. septembris, 2015
Drukāt

Šveicē uz laiku aizliedz pārdot virkni jaunu VW dīzeļautomašīnu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šveices varas iestādes ir paziņojušas, ka uz laiku ir aizliegušas pārdot virkni jaunu Vācijas autobūves koncerna “Volkswagen” (VW) ražoto dīzeļautomašīnu, kuras varētu būt aprīkotas ar ierīcēm, kas kas var manipulēt ar gāzu izmešu testiem.

Šveices Federālais Autoceļu birojs paziņoja, ka skarti varētu būt 180 000 “Audi”, “Seat” “Škoda” un VW automašīnu ar 1,2 litru, 1,6 litru un 2 litru dīzeļdzinējiem. Šīs automašīnas ir ražotas no 2009.līdz 2014.gadam un vēl nav reģistrētas vai pārdotas.

Birojs norādīja, ka skartas ir tikai tās automašīnas, kuras ir “Euro05” izmešu kategorijā. Birojs ir izveidojis darba grupu, kas sazināsies ar potenciāli skarto automašīnu importētajiem, ārvalstu reģistrācijas birojiem citām Šveices varas iestādēm, lai noskaidrotu, cik automašīnas ir aprīkotas ar krāpnieciskajām ierīcēm.

Jau vēstīts, ka VW ir atklājusi, ka 11 miljoni tās automašīnu ar dīzeļdzinējiem visā pasaulē ir aprīkotas ar ierīcēm, kas var manipulēt ar gāzu izmešu testiem

VW 20.septembrī paziņoja, ka ASV Vides aizsardzības aģentūra (EPA) un Kalifornijas štata Gaisa resursu pārvalde (CARB, pārbaudot VW ražotos dīzeļautomobiļus, ir konstatējušas “manipulācijas, kas pārkāpj Amerikas vides standartus”.

ASV varas iestāžu dati liecina, ka VW 482 tūkstošus automašīnu, kas pārdotas šajā valstī, aprīkoja ar modernu programmatūru, kas, braucot normālā režīmā, izslēdz izmešu kontroli, kas tiek ieslēgta vien tad, kad tiek veikta automašīnu gāzu izmešu pārbaude.

Auto ražotājam draud līdz 18 miljardiem ASV dolāru (15,8 miljardiem eiro) sods, kā arī ir iedragāts VW zīmols gan ASV, gan citviet pasaulē.

Par uzņēmuma jauno ģenerāldirektoru piektdien tika iecelts VW meitaskompānijas “Porsche” vadītājs Matiasu Milleru. Līdzšinējais šefs Martins Vinterkorns trešdien atkapās no amata.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+