×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Šveices ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu pret FIFA prezidentu Blateru (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveices ģenerālprokuratūra sākusi kriminālprocesu pret Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) prezidentu Zepu Blateru, informē ārvalstu mediji.

Piektdien pēc FIFA Izpildkomitejas sanāksmes Blateru nopratināja ģenerālprokuratūras pārstāvji, turklāt Šveices varasiestādes pārmeklējušas arī viņa birojus.

Šveicietis Blaters tiek apsūdzēts par nesaimniecisku rīcību noziedzīgos nolūkos, kā arī par nelikumīgu līdzekļu piesavināšanos.

Tāpat šajā lietā iesaistīts Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) prezidents Mišels Platinī, kurš ticis iztaujāts par dažādu maksājumu saņemšanu no Blatera par paveikto no 1999. līdz 2002.gadam. Tiek vēstīts, ka Platinī par saviem pakalpojumiem no FIFA prezidenta saņēmis aptuveni 1,8 miljonus eiro.

Zīmīgi, ka Platinī ir viens no galvenajiem kandidātiem uz FIFA prezidenta krēslu februārī gaidāmajās vēlēšanās.

Šveices ģenerālprokuratūra arī uzsver, ka Blaters tiek turēts aizdomās par 2005.gadā noslēgtu FIFA organizācijai neizdevīgu līgumu ar Karību reģiona Futbola savienību, kuras prezidents tolaik bija jau iepriekš apsūdzētais Džeks Vorners. Tādējādi šveicietis darbojies pretēji FIFA interesēm.

Tikmēr ar oficiālu paziņojumu klajā nākusi FIFA, atklājot, ka tā ar Šveices ģenerālprokuratūru sadarbojas no 27.maija, sniedzot pieeju nepieciešamajiem dokumentiem, datiem un informācijai.

“Šodien Šveices varasiestādes mūsu mītnē veica intervijas un ievāca dokumentus, kas nepieciešami izmeklēšanai,” teikts paziņojumā.

Zīmīgi, ka neilgi pēc FIFA Izpildkomitejas sēdes Blateram bija plānota preses konference, taču tā neilgi pirms sākuma tika atcelta, sīkākus iemeslus nepaskaidrojot.

Jau vēstīts, ka maija beigās 65.FIFA kongresa priekšvakarā tika veikti vairāki organizācijas amatpersonu aresti. Viņi tika vainoti par kukuļu ņemšanu vairāk nekā 100 miljonu dolāru apmērā, atlīdzībā piešķirot sponsorēšanas un mārketinga tiesības, kā arī iespējas organizēt dažādus turnīrus, ieskaitot Pasaules kausu.

Par spīti korupcijas skandāliem, maijā notikušajā kongresā atkārtoti prezidenta amatā tika ievēlēts Blaters, kurš iesāka jau savu piekto termiņu. Tiesa, viņš 2.jūnijā negaidīti pavēstīja par atkāpšanos no amata. Jauno prezidentu ievēlēs 26.februārī, kad norisināsies FIFA ārkārtas kongress.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par tām sīkām zivtiņām, kas ņem mazāk par 100 miļoniem neinteresējās.

Draugiem Facebook Twitter Google+