AFP/LETA

Šveices hokeja izlase pirmo reizi kopš 1935.gada iekļūst pasaules čempionāta finālā 0

Vienu pārsteigumu pēc otra pasaules čempionātā hokejā turpina sagādāt Šveices izlase, kas sestdien otro reizi valsts vēsturē un pirmo reizi kopš 1935.gada iekļuva čempionāta finālā.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Stokholmā notikušajā pusfināla spēlē Šveices izlase ar 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) uzvarēja ASV valstsvienību, turnīrā turpinot cīnīties bez zaudējumiem.

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas vidū Šveices izlasi vadībā aizvirzīja Nino Nīdereiters, kurš prasmīgi realizēja ātro pretuzbrukumu. Pārsvaru šveicieši dubultoja trešās trešdaļas pašā vidū, kad viens pret vienu izgājienu ar ļoti spēcīgu metienu noslēdza Julians Volkers.

Visa mača garumā Šveices hokejisti demonstrēja ļoti pārdomātu un pašaizliedzīgu spēli, bet teicami vārtos darbojās Reto Berra, atvairot visus 29 sāncenšu metienus. Cīņas pēdējās sekundēs šveiciešiem izdevās gūt arī trešos vārtus, kad ripu tukšā ASV izlases vārtu tīklā raidīja Reto Surī.

Šveices izlase pasaules čempionāta finālā iepriekš vienīgo reizi spēlēja 1935.gadā, kad piekāpās Kanādai. Savukārt astoņas reizes izlase pasaules čempionātā izcīnījusi bronzas medaļas, tiesa pēdējo reizi to paveicot 1953.gadā. Kopš tā laika pie čempionātu medaļām bija tikušas tikai vadošā septītnieka komandas – Krievija/PSRS, Kanāda, Čehija/Čehoslovākija, Zviedrija, ASV, Somija un Slovākija.

Turnīra finālā Šveices izlase svētdien Stokholmā spēkosies ar vieniem no turnīra mājiniekiem zviedriem, kas pusfinālā sestdien ar 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) abu turnīra rīkotāju savstarpējā mačā uzvarēja Somiju.