Swiss players celebrate a goal during a preliminary round group B game Switzerland vs Germany of the IIHF International Ice Hockey World Championship in Minsk on May 14, 2014.   AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
Swiss players celebrate a goal during a preliminary round group B game Switzerland vs Germany of the IIHF International Ice Hockey World Championship in Minsk on May 14, 2014. AFP PHOTO / ALEXANDER NEMENOV
AFP/LETA

Šveices izlase beidzot tiek pie pirmās uzvaras 0

Vien ceturtajā Minskā notiekošā pasaules hokeja čempionāta spēlē pie savas pirmās uzvaras un pirmajiem punktiem trešdien tika pērnā čempionāta sudraba medaļu ieguvēja Šveice, kas B apakšgrupas mačā ar 3:2 (1:1, 2:1, 0:0) pārspēja Vāciju.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71

Damjēns Bruners spēles 13.minūtē vairākumā vadībā izvirzīja Šveici, bet pusotru minūti vēlāk neizšķirtu atjaunoja Tomass Openheimers. Otrās trešdaļas otrajā pusē šveicieši četru minūšu laikā panāca 3:1 savā labā, kad precīzi bija Deniss Holenšteins un Kevins Romī, bet minūti pirms trešdaļas beigām vienu ripu vāciešiem atguva Openheimers. Noslēdzošajā trešdaļā rezultāts vairs nemainījās.

Pašlaik B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņem Krievija, bet ar sešiem punktiem seko ASV, Latvija un Baltkrievija. Ceturtā ar pieciem punktiem četros mačos ir Vācija, Somijai un Šveicei ir trīs punkti, bet Kazahstānas kontā viens punkts.

Savukārt A apakšgrupā pie savas pirmās uzvaras pamatlaikā trešdien tika Čehija, kas ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pārspēja Itāliju.

Spēles rezultātu otrās trešdaļas trešajā minūtē atklāja Jirži Sekāčs, bet četras ar pusi minūtes pirms spēles beigām gala rezultātu panāca leģendārais Jaromirs Jāgrs. Čehijas izlases vārtsargam Aleksandram Salākam šajā mačā nācās atvairīt tikai 11 metienus, kamēr čehi pa pretinieku vārtiem veica 37 raidījumus.

A grupas vadībā ar astoņiem punktiem trijos mačos atrodas pašreizējā čempionvienība Zviedrija, kurai ar septiņiem punktiem seko Kanāda, bet pie sešiem punktiem tikusi Norvēģija un Čehija. Pieci punkti ir Francijai, trīs punkti ir Itālijai un Dānijai, bet viens punkts – Slovākijas kontā.

Pasaules čempionātā 16 izlases sadalītas divās apakšgrupās, pa astoņām katrā, četrām labākajām kvalificējoties ceturtdaļfinālam.