Mobilā versija
-2.8°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Šveices izmeklētāji veic kratīšanu HSBC birojā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveices izmeklētāji naudas atmazgāšanas lietas ietvaros sākuši pārmeklēt britu bankas HSBC Ženēvas biroju, pavēstīja prokuratūra.

Lieta uzsākta, reaģējot uz apsūdzībām, ka banka palīdzējusi klientiem izvairīties no nodokļu maksāšanas vairāku miljonu dolāru apjomā. “Reaģējot uz gaismā nākušajiem faktiem saistībā ar Šveices “HSBC Private Bank”, prokuratūra paziņo par kriminālprocesa uzsākšanu pret banku par naudas atmazgāšanu vainu pastiprinošos apstākļos,” teikts Ženēvas prokuratūras paziņojumā. Kratīšana veikta HSBC Šveices galvenajā birojā. Kriminālprocess uzsākts pret pašu banku, tomēr “atkarībā no lietas attīstības izmeklēšana var tikt paplašināta, iekļaujot arī fiziskas personas, kas varētu tikt turētas aizdomās par piedalīšanos naudas atmazgāšanā”.

Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija (ICIJ) žurnālisti izanalizējuši nopludinātus britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības dokumentus, kas atklāj bankas sniegto palīdzību turīgiem klientiem, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas un no varasiestādēm noslēpt miljardiem dolāru. Šie dokumenti norāda, ka HSBC nodrošinājusi kontus starptautiskiem noziedzniekiem, korumpētiem uzņēmējiem, politiķiem un slavenībām.

Atklātībā nonākušajos dokumentos iekļauti vairāki bijušie un pašreizējie politiķi no Britānijas, Krievijas, Indijas, Āfrikas valstīm, Saūda Arābijas, Bahreinas, Jordānijas un Marokas. Dokumentos norādīts, ka HSBC darbinieki zinājuši par klientu nodomiem noslēpt savu naudu no varasiestādēm. ICIJ vēsta, ka šajos dokumentos atrodami tādu cilvēku vārdi, pret kuriem vērstas ASV sankcijas, tostarp Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais Genādijs Timčenko, pret kuru vērstas sankcijas saistībā ar Ukrainas krīzi. Atklātībā nonākušajos HSBC slepenajos dokumentos ir arī dati par 49 klientiem, kas saistīti ar Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. shkidra shveices neatkariba

Eksperti: Kūdras ieguves biznesam noteikts ļoti strikts darbības rāmisLai Latvijā sāktu kūdras licencētu ieguvi, uzņēmējiem jārēķinās ar stingru normatīvo aktu regulējumu, kas paredz izvērtēt visus iespējamos riskus un ietekmes.
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+