Mobilā versija
Brīdinājums +3.5°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
18. februāris, 2015
Drukāt

Šveices izmeklētāji veic kratīšanu HSBC birojā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveices izmeklētāji naudas atmazgāšanas lietas ietvaros sākuši pārmeklēt britu bankas HSBC Ženēvas biroju, pavēstīja prokuratūra.

Lieta uzsākta, reaģējot uz apsūdzībām, ka banka palīdzējusi klientiem izvairīties no nodokļu maksāšanas vairāku miljonu dolāru apjomā. “Reaģējot uz gaismā nākušajiem faktiem saistībā ar Šveices “HSBC Private Bank”, prokuratūra paziņo par kriminālprocesa uzsākšanu pret banku par naudas atmazgāšanu vainu pastiprinošos apstākļos,” teikts Ženēvas prokuratūras paziņojumā. Kratīšana veikta HSBC Šveices galvenajā birojā. Kriminālprocess uzsākts pret pašu banku, tomēr “atkarībā no lietas attīstības izmeklēšana var tikt paplašināta, iekļaujot arī fiziskas personas, kas varētu tikt turētas aizdomās par piedalīšanos naudas atmazgāšanā”.

Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija (ICIJ) žurnālisti izanalizējuši nopludinātus britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības dokumentus, kas atklāj bankas sniegto palīdzību turīgiem klientiem, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas un no varasiestādēm noslēpt miljardiem dolāru. Šie dokumenti norāda, ka HSBC nodrošinājusi kontus starptautiskiem noziedzniekiem, korumpētiem uzņēmējiem, politiķiem un slavenībām.

Atklātībā nonākušajos dokumentos iekļauti vairāki bijušie un pašreizējie politiķi no Britānijas, Krievijas, Indijas, Āfrikas valstīm, Saūda Arābijas, Bahreinas, Jordānijas un Marokas. Dokumentos norādīts, ka HSBC darbinieki zinājuši par klientu nodomiem noslēpt savu naudu no varasiestādēm. ICIJ vēsta, ka šajos dokumentos atrodami tādu cilvēku vārdi, pret kuriem vērstas ASV sankcijas, tostarp Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais Genādijs Timčenko, pret kuru vērstas sankcijas saistībā ar Ukrainas krīzi. Atklātībā nonākušajos HSBC slepenajos dokumentos ir arī dati par 49 klientiem, kas saistīti ar Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. shkidra shveices neatkariba

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (2)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+