Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
18. februāris, 2015
Drukāt

Šveices izmeklētāji veic kratīšanu HSBC birojā (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveices izmeklētāji naudas atmazgāšanas lietas ietvaros sākuši pārmeklēt britu bankas HSBC Ženēvas biroju, pavēstīja prokuratūra.

Lieta uzsākta, reaģējot uz apsūdzībām, ka banka palīdzējusi klientiem izvairīties no nodokļu maksāšanas vairāku miljonu dolāru apjomā. “Reaģējot uz gaismā nākušajiem faktiem saistībā ar Šveices “HSBC Private Bank”, prokuratūra paziņo par kriminālprocesa uzsākšanu pret banku par naudas atmazgāšanu vainu pastiprinošos apstākļos,” teikts Ženēvas prokuratūras paziņojumā. Kratīšana veikta HSBC Šveices galvenajā birojā. Kriminālprocess uzsākts pret pašu banku, tomēr “atkarībā no lietas attīstības izmeklēšana var tikt paplašināta, iekļaujot arī fiziskas personas, kas varētu tikt turētas aizdomās par piedalīšanos naudas atmazgāšanā”.

Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija (ICIJ) žurnālisti izanalizējuši nopludinātus britu bankas HSBC Šveices struktūrvienības dokumentus, kas atklāj bankas sniegto palīdzību turīgiem klientiem, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas un no varasiestādēm noslēpt miljardiem dolāru. Šie dokumenti norāda, ka HSBC nodrošinājusi kontus starptautiskiem noziedzniekiem, korumpētiem uzņēmējiem, politiķiem un slavenībām.

Atklātībā nonākušajos dokumentos iekļauti vairāki bijušie un pašreizējie politiķi no Britānijas, Krievijas, Indijas, Āfrikas valstīm, Saūda Arābijas, Bahreinas, Jordānijas un Marokas. Dokumentos norādīts, ka HSBC darbinieki zinājuši par klientu nodomiem noslēpt savu naudu no varasiestādēm. ICIJ vēsta, ka šajos dokumentos atrodami tādu cilvēku vārdi, pret kuriem vērstas ASV sankcijas, tostarp Krievijas prezidenta Vladimira Putina sabiedrotais Genādijs Timčenko, pret kuru vērstas sankcijas saistībā ar Ukrainas krīzi. Atklātībā nonākušajos HSBC slepenajos dokumentos ir arī dati par 49 klientiem, kas saistīti ar Latviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. shkidra shveices neatkariba

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+