×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Šveices laboratorija izmeklēs Arafata nāves cēloņus

Foto - AFPFoto - AFP

Šveices radioloģijas laboratorija saņēmusi palestīniešu līdera Jasira Arafata atraitnes atļauju noskaidrot vīra nāves cēloni un piekritusi pārbaudīt, vai Arafats nav noindēts ar poloniju.

Lozannas universitātes slimnīca saņēmusi atļauju arī no palestīniešu pašpārvaldes. Tagad Šveices eksperti dosies uz Rietumkrastu, lai paņemtu paraugus analīzēm no Arafata mirstīgajām atliekām, piektdien paziņoja laboratorijas pārstāvis.

Arafata nāves cēloņu izmeklēšanu pieprasīja palestīniešu pašpārvaldes prezidents Mahmuds Abass pēc medijos izskanējušajām ziņām, ka Arafats, iespējams, noindēts ar poloniju. Šādu versiju, atsaucoties uz Šveicē veiktajiem laboratoriskajiem pētījumiem, jūlijā publiskoja telekanāls “Al Jazeera”. Lozannas institūts Arafatam piederējušajās lietās, ko pēc līdera nāves saņēma viņa atraitne, konstatējis šīs vielas “nenormālu daudzumu”, vēstīja telekanāls. Pēc šīs informācijas publiskošanas Arafata atraitne un meita Zavra vērsās Francijas tiesā ar civilprasību par slepkavību.

Arafats, kurš no savas mītnes Rietumkrastā tika pārvests uz Parīzi, pēc vairākas nedēļas ilgas ārstēšanas mira 2004. gada 11. novembrī. Francijas amatpersonas, atsaucoties uz privātās dzīves aizsardzību, atteicās atklāt Arafata nāves cēloni, izsaucot dažādas baumas. Palestīniešu amatpersonas paziņoja, ka tobrīd 75 gadus veco Arafatu esot noindējuši izraēlieši, taču viņu pašu veiktās izmeklēšanas rezultātā tika izslēgta gan indēšana, gan saslimšana ar vēzi vai AIDS.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+