×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Šveices otrai lielākajai bankai piespriež 2,6 miljardu dolāru soda naudu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šveices viena no lielākajām bankām “Credit Suisse” atzinusi, ka tā palīdzējusi ASV pilsoņiem slēpt savus ienākumus un tādējādi izvairīties no nodokļu nomaksas. Tas nozīmē, ka bankai “Credit Suisse” ir piespriesta 2,6 miljardu dolāru soda nauda.

ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders paziņojis, ka šim spriedumam ir jābūt par brīdinājuma zvanu citiem krāpniekiem. “Tieslietu departaments ar pilnu spēku atbildēs pārkāpumiem,” paziņoja Holders. “Šī lieta pierāda, ka neviena finanšu iestāde, neatkarīgi no tās izmēriem, nedrīkst darboties pretlikumīgi. Firmas peļņa vai tirgus daļa nekad netiks izmantots kā vairogs pret iespējamu sodu vai izmeklēšanu.”

Šveices banka “Credit Suisse” atzinusi savu vainu, ka tā “tīšām” palīdzējusi aptuveni 22 tūkstošiem klientu no ASV slēpt savu naudu, lai viņiem nebūtu jāmaksā nodokļi. ASV finanšu izmeklētāji aprēķinājuši, ka Šveices banka palīdzējusi slēpt aptuveni 12 miljardus dolāru.

Bankas pārstāvji paziņojuši, ka finanšu iestāde turpinās savu darbu ASV, neskatoties uz tai piespriesto sodu. “Mēs nožēlojam pagātnes kļūdas, kas noveda līdz šādam iznākumam,” teikts bankas izpilddirektora Bredija Dugana izplatītajā paziņojumā.

2,6 miljardu dolāru lielo soda nauda Šveices banka maksās ASV Ieņēmumu dienestam, Tieslietu departamentam un Ņujorkas štata finanšu pakalpojumu departamentam, kas izsniedza “Credit Suisse” licenci darbam ASV.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+