×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Šveices prezidents: valstij nav jāzina, kas atrodas jūsu bankas kontā

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šveices prezidents Ulrihs Maurers (attēlā) svētdien, 14.aprīlī, izdevumā “Le Matin Dimanche” publicētajā intervijā norāda, ka, viņaprāt, “nav vajadzības mainīt stratēģiju” banku slepenības jomā.

Pašlaik “Šveicei ir bīstams laiks, taču atšķirībā no Luksemburgas Šveice nav Eiropas Savienības dalībvalsts,” un tā atbilst Eiropas Sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izvirzītajām prasībām, savu nostāju skaidro Šveices prezidents.

Saskaroties ar aizvien lielāku starptautisko spiedienu saistībā ar nodokļu nemaksāšanas atbalstīšanu, Luksemburga 10.aprīlī paziņoja, ka no 2015.gada ieviesīs noteikumus par banku kontu informācijas automātisku apmaiņu ar ES partnervalstīm.

Pašreizējie ES noteikumi, kuriem jau piekritusi Luksemburga, paredz, ka valstīm ir savstarpēji jāpalīdz apkarot nodokļu nemaksāšanu, nodrošinot banku kontu informācijas apmaiņu.

Tikmēr Maurers svētdien publicētajā intervijā slepenību banku darbībā pielīdzina konfidencialitātei medicīnā.

“Valstij pilnībā jāciena privātā sfēra,” un tai nebūtu jāzina, “kas atrodas jūsu bankas kontā,” uzsver Šveices prezidents, vienlaikus gan atgādinot, ka atsevišķos gadījumos Šveice jau ir piekāpusies, piemēram, ASV sniedzot informāciju par tiem Savienoto Valstu pilsoņiem, kas cenšas izvairīties no nodokļu maksāšanas, veidojot slepenus uzkrājumus Šveices bankās.

Turklāt, “banku slepenībai vairs nav tik lielas nozīmes kā pirms diviem vai trim gadiem,” pārliecināts Maurers. “Banku centra varenība ir saistīta arī ar Šveices politisko stabilitāti, tās uzticamību.”

Tiesa gan, Maurers atzīst, ka iekšējā spiediena dēļ Šveicei varētu nākties mainīt savu pašreizējo nostāju.

Atbildot uz jautājumu par turīgiem ārvalstniekiem, kuri savtīgos nolūkos izmanto Šveices banku nodrošināto slepenību, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas, Maurers uzsver: “Katrā sistēmā vienmēr ir iespējas izslīdēt caur tīkla caurumiem. Mums šīs nepilnības ir jānovērš.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+