×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Šveices slimnīca aptur apgraizīšanas operāciju veikšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Cīrihes universitātes Bērnu slimnīca izlēmusi apturēt apgraizīšanas operācijas. Slimnīca piektdien, 20.jūlijā, paziņoja, ka, ņemot vērā juridiskās un ētiskās problēmas, pārtrauks apgraizīšanas operācijas, kas netiek izdarītas medicīnisku apsvērumu dēļ.

Kā ziņots, jūnijā sašutumu ebreju un musulmaņu aprindās izsauca pretrunīgi vērtētais Ķelnes apgabala tiesas spriedums, ar kuru atzīts, ka apgraizīšana, kas nav veikta medicīniskos nolūkos, ir “smaga un neatgriezeniska iejaukšanās cilvēka ķermeņa veselumā”, un tādējādi islāmticīgo un jūdaistu piekoptā reliģiski motivētā apgraizīšana uzskatāma par krimināli sodāmu miesas bojājumu nodarīšanu.

Dienu pirms Cīrihes slimnīca paziņoja par savu lēmumu Vācijas parlamenta apakšpalāta – Bundestāgs – pieņēma rezolūciju, kurā valdība aicināta rīkoties, lai nodrošinātu pretrunīgi vērtētās ebreju un musulmaņu reliģiskās prakses aizsardzību.

Taču Šveices slimnīca uzsver, ka to satrauc operācijas izdarīšana maziem zēniem, kas paši vēl nespēj šajā jautājumā paust savu viedokli, kā arī iespējamā tiesiskā vajāšana, kas varētu tikt vērsta pret ārstiem.

Slimnīcas uroloģijas nodaļas vadītāja Rita Gobete savā paziņojumā norāda, ka izsludināts operāciju moratorijs, kamēr šajā jautājumā tiks saņemts juristu un ētikas ekspertu viedoklis. Moratorijs neattiecas uz operācijām, kuras pieprasa medicīniski iemesli.

Cīrihes Bērnu slimnīca līdz šim parasti veica apgraizīšanu reizi mēnesī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+