×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
28. marts, 2012
Drukāt

Šveices tiesa: Musulmaņu meitenēm skolā peldēšana jāapgūst kopā ar zēniem

Kādam musulmaņu pārim, Šveices Bāzeles pilsētas iedzīvotājiem, ir jāmaksā naudassods, kas viņiem piespriests par to, ka nav ļāvuši savai meitai piedalīties peldēšanas nodarbībās kopā ar zēniem, nosprieda Šveices Federālā tiesa, atstājot spēkā sākotnējo Administratīvās tiesas lēmumu.

Pāris centās izvairīties no 1400 franku (812 latu) naudassoda maksāšanas, norādot, ka prasība, lai meitenes piedalās peldēšanas nodarbībās kopā ar zēniem, pārkāpj viņu reliģijas brīvību, vēsta tīmekļa medijs “Le Matin”. Vecāki skaidroja, ka atbilstoši Korāna mācībai viņi vēlas bērnos ieaudzināt kauna jūtas pirms pubertātes sasniegšanas. Pamatskolas peldēšanas nodarbības, kurās piedalās kā zēni, tā meitenes, ir nesavietojamas ar šo mērķi, norādīja vecāki. Viņi pārsūdzēja sākotnējo Administratīvās tiesas lēmumu, tomēr Federālā tiesa atstāja to spēkā.

Tiesa nosprieda, ka prasība piedalīties kopīgās zēnu un meiteņu peldēšanas nodarbībās nav nopietns drauds ģimenes reliģijas brīvībai. Nosacījums, ka visi bērni piedalās peldēšanas nodarbībās, ir sabiedrības interesēs, iepriekš bija nolēmusi Administratīvā tiesa, un Federālā tiesa tagad šo nostāju apstiprinājusi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+