Uncategorized

Šveices vēstnieks: Jāveicina studentu apmaiņa
 16

Foto no Valsts prezidenta kancelejas

Latviju un Šveici tradicionāli vieno labas attiecības visos līmeņos – gan politiskajā un ekonomiskajā, gan arī izglītības un kultūras jomās, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, vakar Saeimas namā tiekoties ar Šveices Konfederācijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijas Republikā Markusu Niklausu Paulu Dutli.

 

Vēstnieks parlamentā bija ieradies iepazīšanās vizītē.

Latvija vienmēr augstu novērtējusi, ka Šveice bija to rietumvalstu vidū, kuras nekad neatzina Latvijas inkorporāciju Padomju Savienībā, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja. Savukārt vēstnieks pauda gandarījumu par abu valstu aktīvo sadarbību. Kā nozīmīgu parlamentāriešu sadarbības formātu viņš minēja ļoti aktīvo asociāciju “Pro Baltikum”, kas apvieno gan Šveices parlamentāriešus, gan finanšu sektora pārstāvjus un pašvaldību deputātus.

Akreditācijas vizītē pie Valsts prezidenta jaunais Šveices Konfederācijas vēstnieks Latvijā bija jau nedēļas sākumā. Prezidenta preses dienests ziņo, ka abas puses bijušas vienisprātis par nepieciešamību veicināt jauno zinātnieku un studentu apmaiņu starp abām valstīm. Tāpat viņi vienojušies par sadarbību, sniedzot atbalstu reformās Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm. Vēstnieks dzimis 1962. gadā. Lozannas universitātē ieguvis licenciāta grādu politikas zinātnē, bet pēc tam studējis diplomātijas studiju programmā Ženēvā. Ārlietu dienestā ir kopš 1993. gada, ieņēmis dažādus amatus Ārlietu ministrijas centrālajā aparātā, kā arī Šveices vēstniecībās Spānijā un Dienvidāfrikas Republikā.

 

LA.lv

Par svarīgo