×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Šveici kritizē par ārvalstnieku kvotām

Eiropas Parlaments aicinājis Šveices valdību atcelt lēmumu ieviest kvotas ilgtermiņa uzturēšanās atļaujām Austrumeiropas valstu, tostarp Baltijas valstu, pilsoņiem un nodēvējis šīs kvotas par diskriminējošām un pretlikumīgām.

 

Eiroparlaments īpašā ziņojumā pauž “ārkārtīgu nožēlu” par to, ka Šveices varas iestādes nolēmušas no jauna izveidot kvantitatīvus ierobežojumus ilgtermiņa uzturēšanās atļaujām Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Ungārijas un Slovēnijas pilsoņiem, ierobežojot personu brīvu pārvietošanos, kas ir paredzēta 1999. gada Šveices līgumā ar Eiropas Savienību. Rezolūcijā pausts viedoklis, ka šis lēmums ir diskriminējošs un pretlikumīgs, jo vēršas pret ES iedzīvotājiem, tos diskriminējot pēc valsts piederības. Deputāti arī norāda, ka neesot nekāda juridiska pamata to ieviest, ņemot vērā spēkā esošos ES un Šveices līgumus.

Deputāti nobažījušies par Šveices valdības apsvērumiem noteikt vēl papildu ierobežojošus pasākumus un uzskata, ka tā vietā abām pusēm būtu jācenšas atvieglot personu brīvu pārvietošanos. Eiroparlaments arī aicina Eiropas Komisiju steidzami sākt šā jautājuma apspriešanu ar Šveices varasiestādēm.

Šveice izpelnījusies plašu ES amatpersonu kritiku, paziņojot, ka no 1. maija atjaunos izsniegto darba atļauju kvotu viesstrādniekiem no astoņām Austrumeiropas valstīm, samazinot garantēto gada kvotu skaitu par divām trešdaļām līdz 2000. Šveices valdība uzsver, ka pašlaik 7,9 miljoniem valsts iedzīvotāju pievienojies 1,1 miljons ES valstu pilsoņu, kas palīdzēja vairot valsts ekonomikas izaugsmi, tomēr pieaugošie imigrācijas apmēri rada bažas par valsts iespējām nodrošināt viņu integrāciju, minimālo algu un darba apstākļus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+