×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. novembris, 2015
Drukāt

Sveicot Latviju svētkos

Foto - LETAFoto - LETA

Oskars Petrauskis.

Par godu Latvijas valsts 97. dzimšanas dienai Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar “Latvijas Koncertiem” trešdien, 18. novembrī, kā ik gadu, rīkos svētku koncertus Rīgā un Latvijas novados – Alsungā, Balvos, Bauskā un Madonā.

Koncertu Latvijas Nacionālajā teātrī translēs LTV1 un Latvijas Radio “Klasika” plkst. 17.30. No novadu koncertu norises vietām pārraidīs Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzrunu. Koncertos būs arī iespēja savas spējas parādīt novadu mūzikas skolu audzēkņiem, pedagogiem, Latvijas TV šova “Radīti mūzikai” laureātiem un spilgtākajiem jaunajiem akadēmiskās un džeza mūzikas solistiem.

18. novembra koncertā neatkarīgās Latvijas proklamēšanas vietā – Latvijas Nacionālajā teātrī – mirdzēs Vācijā skolojusies uzlecošā operzvaigzne, soprāns Margarita Vilsone. “Dziedātāja ar brīnišķīgu balsi, liepājniece, bet nu jau arī Eiropas dziedātāja,” tā par viņu teicis muzikologs Orests Sila­briedis. Uzstāsies arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmā vijole Georgs Sarkisjans, kā arī jaunā džeza zvaigzne Dāvis Jurka. Programmmā – Jurjānu Andreja, Jāzepa Vītola, Jāņa Mediņa un Jāņa Ivanova skaņdarbi, kā arī mūsdienu skaņraža Pētera Butāna mūzika. Ievērības cienīgs fakts, ka pie diriģenta pultas stāsies pieredzes bagātākais un aizrautīgākais latviešu simfoniskās mūzikas popularizētājs, ilggadējais Liepājas simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un koncertzāles “Lielais Dzintars” idejas autors Imants Resnis. Savukārt Alsungas kultūras namā būs iespēja dzirdēt “Xylem Trio” – saksofonistu Oskaru Petrauski (attēlā), Raimondu Petrauski (klavieres), Rihardu Zaļupi (sitam­instrumenti) kopā ar Latvijas TV šova “Radīti mūzikai” 2015. gada uzvarētāju no Alsungas Miku Akotu (ģitāra). Programmā – Emīla Dārziņa, Ulda Marhilēviča, Zigmara Liepiņa, Raimonda Tigula un Raimonda Petrauska skaņdarbi. Balvu Kultūras un atpūtas centrā viesosies Rīgas Doma zēnu koris diriģenta, Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieka Mārtiņa Klišāna vadībā. Kopā ar pianisti Agnesi Egliņu koris un kora solisti atskaņos Georga Frīdriha Hendeļa, Volfganga Amadeja Mocarta, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna un Valta Pūces skaņdarbus. Klarnetes solo – Balvu mūzikas skolas pedagogs Arnis Graps. Bauskas Kultūras centrā orķestra “Sinfonietta Rīga” un diriģenta An­dra Veismaņa sniegumā skanēs Kristofa Vilibalda Gluka, Volfganga Amadeja Mocarta, Gundara Pones, Georga Pelēča un Emīla Dārziņa skaņdarbi. Starp solistiem – arī Starptautiskā V. A. Mocarta konkursa Ķīnā 1. vietas ieguvējs, mūzikas brīnumbērns Daniils Bulajevs. Bet Madonas pilsētas kultūras namā Elīna Šimkus kopā ar koncertmeistari Ēriku Apeini dziedās Emīla Dārziņa un Jāzepa Vītola solodziesmas un Vestards Šimkus atskaņos Lūcijas Garūtas, Jāņa un Jāzepa Mediņu skaņdarbus, kā arī savu kompozīciju. Programmā iekļauts arī skaņdarbs Elīnas un Vestarda kopīgā izpildījumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+