Horoskopi un mistika
Ezoterika

Sveika, Saule! Klāt maģiskā pavasara ekvinokcija un astrologu “profesionālie svētki”. Kādi rituāli jāveic?1

Foto – Pexels

Latvijā šogad pavasara ekvinokcija iestājas otrdien, 20.martā, plkst. 18:15. Tieši šajā brīdī Saule pāriet Auna zvaigznājā, šķērsojot ekvatoru un aizsākot astronomisko pavasari. Jāmin, ka gandrīz visas tā dēvētā zīda ceļa valstis kopš viduslaikiem pavasara ekvinokciju uzskatīja par īsto jauno gadu.

Astroloģiskā un astronomiskā plānā ievērojama ir pavasara ekvinokcija, diena, kas katru gadu atkārtojas marta otrajā pusē. Ar šo dienu saistītas neskaitāmas tautas teikas, zīmes, paražas, tradīcijas, mistiski ticējumi, dabas procesi un citas interesantas parādības. Tā sniedz lielisku iespēju attīrīties no negatīvās enerģijas, ieviest kārtību dzīves emocionālajā un garīgajā sfērā, ielaist savā dzīvē labu pārmaiņu vēju, atvērt sevi jaunai dzīvei.

Sendienās, kad kalendāri nepastāvēja, cilvēki bija pārliecināti, ka šī diena ir pavasara sākums, kad tumsas un gaismas spēku nonāk līdzsvarā. Tāpat pavasara ekvinokciju saistīja ar dabas atmodu, kad strauji piebriest pumpuri un nolīst pirmais pērkona lietus.

No astronomijas viedokļa pavasara ekvinokcijai raksturīgs vienāds dienas un nakts ilgums. Pēcāk zemeslodes ziemeļu puslodē dienas kļūst aizvien garākas, un tas nozīmē, ka iestājas pavasaris, turpretī dienvidu puslodē dienas kļūst īsākas un iestājas rudens. 22. vai 23. septembrī ir rudens ekvinokcija – Saule atkal šķērso ekvatoru un sāk pretēju ceļu no ziemeļu puslodes uz dienvidu.

20.marts ir Astrologa un visu to, kam ir saistība ar astroloģiju, diena. Šos profesionālos svētkus sasaistīja ar pavasara ekvinokcijas dienu jauna astroloģiskā gada sākuma dēļ. Tas arī nozīmē, ka galvenais debesu spīdeklis – Saule – ieiet Auna zvaigznājā. Tā kā pavasara ekvinokcija var iekrist arī citos marta datumos (19., 21.), Astrologa dienu nolēma vienmēr atzīmēt 20.datumā, tādējādi izvairoties no neskaidrībām un jucekļa.

Brīdi, kad Saule pāriet Auna zīmē, astrologi uzskata par atskaites punktu. Auna zīmi saista ar tādām iezīmēm kā mundrums, līderība, cikliskums, patiesīgums, mērķtiecība, patstāvība, tiešums, impulss. Auns ir vīrišķības, garīgā un fiziskā spēka, cīņas, upurēšanās zīme.

Kā pavasara ekvinokciju atzīmē dažādās valstīs

Indijā pavasara ekvinokcija sakrīt ar vietējo krāsu festivālu. Tāpēc svētki ilgst divas diennaktis. Pirmajā dienā visi priecājas, dzied, dejo, mielojas ar tradicionālajiem gardumiem. Nākamās dienas rītā sākas visu Indijā pastāvošo kastu gājiens. Cilvēki apmainās ar apsveikumiem, apberot cits citu ar daudzkrāsainu pulverīti, kas pagatavots no kurkumas un vairākiem citiem augiem. Tiek uzskatīts, ka tas nes bagātību, mīlestību un laimi.

Vācieši pielūdz Rītausmu un Austrumu virzienu. Šajā dienā ir aizliegts uzturā lietot jebkādu gaļu, izņemot trusi. Iecienīta vīriešu aizraušanās ir zaķu medības. Vienu no zaķa liemeņiem ziedo augstākajai dievietei Freijai – mīlestības, laulības savienību, ģimenes, bērnu aizgādnei.

Japānā pavasara ekvinokcijai gatavojas rūpīgi. Dienu pirms svētkiem cilvēki uzkopj visas telpas savā mājoklī. Īpaša uzmanība tiek pievērsta mājas altāru tīrīšanai, tie tiek rotāti ar ziediem. Pie mirušo senču fotogrāfijām tiek noliktas vairākas nelielas noapaļotas formas bļodiņas. Iepriekš tās tiek piepildītas iesvētītiem putraimiem un ūdeni.
Pavasara ekvinokcijas svētki kopš senseniem laikiem tika uzskatīti par maģiskiem. Piemēram, Krievijā nostāsti vēsta, ka šajā dienā cilvēka likteni var ietekmēt viņa paša domas, tāpēc ir jādomā tikai pozitīvi. Attiecību skaidrošana, strīdi, dusmu, agresijas un naida izrādīšana var izraisīt problēmas.

Ieteicams svētkos nenodoties skumjām domām, citādi dievi sadusmosies un nedāvās dažādus labumus. Pavasari ir jāsagaida cik vien iespējams viesmīlīgāk un priecīgāk. Jo bagātīgāks būs svētku galds un vairāk pie tā sēdošo viesu, jo saimniekiem laimīgāks būs gads.

Kādi rituāli jāveic pavasara ekvinokcijas dienā

Labklājības piesaistīšanas rituāls

Pavasara ekvinokcijas dienā, kad Saule aust vai riet, var veikt rituālu labklājības piesaistīšanai. Tam nepieciešams sagatavot divas sveces – baltā un melnā krāsā. Tās simbolizēs gaismu un tumsu. Tāpat sagatavojiet podiņu ar zemi un iepriekš ūdenī izmērcētas sēklas. Aizdedziet sveces, blakus sev novietojiet podiņu un sēklas.

Koncentrējaties un sāciet domās stāstīt sēklām, kādu dzīvi jūs vēlaties, ko gribat mainīt savā liktenī. Cik iespējams skaidri vizualizējiet savas laimīgās pastāvēšanas veidolu. Pēc tam iestādiet sēklas zemē un aplejiet ar ūdeni. Atkarībā no tā, kā dīgs sēklas, jūsu dzīve sāks mainīties vēlamajā virzienā.

Meditācija, kas ļauj īstenot sapņus

Īstenot sapņus realitātē palīdzēs unikāla meditatīvā prakse. Šo nodarbi vajag veikt vienatnē, radot omulīgu atmosfēru telpā. Aizdedziet sveci. Apsēdieties uz krēsla vai apguļaties uz dīvāna.

Aizveriet acis. Lai panāktu dziļu atslābināšanos, var izmantot elpošanas vingrinājumus. Sāciet iztēloties situācijas it kā jūsu vēlēšanās jau ir piepildījusies. Piemēram, iedomājaties, kā jūs dzīvojat, kāda automašīna jums pieder, kā esat ģērbti, ar ko komunicējat, ko ēdat, kādas iestādes apmeklējiet un tamlīdzīgi.

Nepieciešams maksimāli dziļi ieslīgt iekšējā pasaulē un saplūst ar savu vēlēšanos. Tagad iedomājaties, ka jums priekšā gaisā ir materializējies liels, puscaurspīdīgs balons zelta krāsā.

Saistītie raksti

Ieejiet tajā un ar gribasspēku tiecieties uz augšu. Tālāk mēģiniet domās izplūst Visumā. Pēc kāda laika jums jāsajūt spēku pieplūdums. Tas nozīmē, ka pozitīvā kosmiskā enerģija ir radījusi spēcīgu iedarbību uz jūsu zemapziņu. Kopš šā brīža jūsu dzīvē pakāpeniski sāks notikt pārmaiņas.

Pavasara ekvinokcija ir viena pārsteidzošākajām dabas parādībām. Šajā dienā jebkurš var veldzēties no neizsīkstošā kosmiskās enerģijas avota, nostiprināt veselību, uzlabot materiālo stāvokli un no rīta pieceļoties sacīt: “Sveika, Saule!”

Avots: “tayni-mirozdaniya.ru”

LA.lv