×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2013
Drukāt

Sveiks, dakteri Klaun!
 Mazajiem slimniekiem palīdzēs izklaidētāji

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pirms gadiem trim aktīva jauna sieviete Marianna Milovska sociālajos tīklos pamanīja ziņu, ka viņas paziņa – Krievijā strādājošā aktrise Jana Sekste – tur izveidojusi dr. Klaunu kustību, kas pasaulē pazīstama jau kopš 1986. gada. Kopā ar draudzeni Renāti Kalivodu tika nolemts, ka šādi ārstu palīgi nepieciešami arī Latvijā.

 

 

Veiksmīgas sagadīšanās dēļ kustību atbalstīt piekrita Avena fonds, un jau no šodienas pirmie 17 programmas dalībnieki dodas pie bērniem. Sākotnēji – pa pāris stundām reizi nedēļā, bet jau no septembra katrs programmas dalībnieks slimnīcā strādās divas pilnas darbdienas ik nedēļu.

Pretēji šķietamībai dr. Klauns ir nopietna pro­gramma, kuras dalībnieki trīs mēnešus ilgos kursos apguvuši bērnu psiholoģijas un aktiermeistarības pamatus, plastiku, pantomīmu, darbu ar balsi, lai palīdzētu mazajiem pacientiem pārciest sāpīgas procedūras un veicinātu atveseļošanos. Pozitīvos ieguvumus pasaulē pierāda zinātniski pētījumi. Tieši tādēļ īpaši rūpīgi sijāti pretendenti, no 90 gribētājiem atlasot nepilnus divus desmitus. M. Milovska uzsver: šī nav vienreizēja akcija, tuvākajā laikā tiks domāts par nākamajiem dr. Klaunu iesaukumiem, kurus varētu gatavot darbam arī reģionu slimnīcās. Tāpat nākotnē esot jādomā par konkurētspējīgu atalgojumu. Šobrīd darbam pamatā pieteikušies jauni cilvēki, kuriem atalgojuma lielums nav ļoti būtisks, taču M. Milovska norāda: “Dr. Klauns ir augstu kvalificēta, sarežģīta un psiholoģiski smaga profesija, kuru nevar pildīt uz brīvprātības principiem.” 
Klauni_KM_7

Šomēnes jaunie dakteri Klauni dosies pie mazajiem BKUS pacientiem un uzkrās pieredzi kopīgi ar pieredzējušiem klaunu terapijas profesionāļiem no Izraēlas, Maskavas un Sanktpēterburgas, bet 1. jūlijā sāks patstāvīgu darbu slimnīcā.

Pasaulē darbojas vairāk nekā 30 dakteru Klaunu organizācijas, bet Latvijā klaunu terapija vēl nav tikusi izmantota.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+