Uncategorized

Sveiks gada balvas “Zelta čiekurs” laureātus0


Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs”.
Meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs”.
Foto: LETA

Ceturtdien Rīgā, kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, notiks meža nozares gada balvas “Zelta čiekurs” pasniegšanas ceremonija, kurā godinās nozares izcilākos ļaudis, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

Gada balvu “Zelta čiekurs” nominācijā “Par mūža ieguldījumu” saņems meža selekcijas un ģenētikas pētnieks, meža nozares stratēģiskais plānotājs un analītiķis Jānis Birģelis, kā arī Gunārs Klapars – augstas klases speciālists ar milzīgu dzīves un profesionālo pieredzi, kurš prot zināšanas par mežu un meža apsaimniekošanu pielāgot meža infrastruktūras izveidei.

Tāpat sveiks Uldi Krūmiņu, kurš visu savu darba mūžu veltījis efektīvai un racionālai meža apsaimniekošanai, ieviešot ražošanā jaunākās mežzinātnes atziņas, apveltīts ar izcilām organizatora spējām, sekmējis meža nozares jauno speciālistu sagatavošanu.

Balvu “Par mūža ieguldījumu” saņems arī Jānis Mūrnieks, kurš devis nozīmīgu ieguldījumu mežsaimniecības nozares attīstībā Jēkabpils pusē, kā arī Dr. habil. sc. Ing., Dr. chem., profesors Arnis Treimanis, kurš ir izcils starptautiski novērtēts mežzinātnieks papīra un celulozes ražošanas izpētes jomā.

Visi nominācijas “Par mūža ieguldījumu” balvas “Zelta čiekurs” ieguvēji saņems arī Ministru kabineta Atzinības rakstus, kurus pasniegs zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Saistītie raksti

Tāpat pasākumā godinās laureātus un paziņos balvas ieguvējus nominācijās – “Par inovatīvu uzņēmējdarbību”, “Par ilgtspējīgu saimniekošanu” un “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā”. Lielās gada balvas – “Zelta čiekurs” – ieguvēji tiks nosaukti apbalvošanas ceremonijas laikā.

Nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību” uz lielo Gada balvu pretendē SIA “Wenden Furniture”, ZS “Vairogi” un SIA “Verems”, nominācijā “Par ieguldījumu sabiedrības izglītošanā” – Pēteris Kaļva, Uldis Spulle un Sigita Vaivade, bet nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu”  – meža īpašnieki Guntars Dolmanis, Velta Kurzemniece un Juris Kūms.

Augstākā atzinība par sasniegumiem meža nozarē šogad tiks pasniegta desmito reizi.

LA.lv