Uncategorized

Sveiks, lasītāj! 0

Šis ir brīnišķīgs rudens. Uz “Praktiskā Latvieša” topošā vāka jau pirms nedēļas pašrocīgi uzrakstīju – 1,07 eiro. Tie ir tie paši 75 santīmi, ar kalkulatoru precīzi pārrēķināti, žurnāla pašreizējā cena kioskos.

Gara acīm redzu – pircējs iedod eiro un vēl 10 centu monētu, pārdevēja meklē atlikumu – trīs pašas mazākās monētiņas, kuru izgatavošana droši vien ir dārgāka nekā to vērtība. Un atceros dienu, kā toreiz, kad piena paka, no repšikiem konvertēta, maksāja 14 santīmus, pats noliku uz letes divas jaunās monētas, un kaut ko vēl izdeva. Šķiet, arī šoreiz jau ilgi tā nepaliks, tirgus tāpat ar laiku visu noliek vietā. Katrā ziņā būs jautri, it īpaši tūlīt pēc Jaungada, kad apritē grozīsies abu veidu monētas.

Jau tagad nav garlaicīgi. Palūk, komersanti arī pavadzīmēs sākuši cenas eiro uzrādīt! Nupat iepirku tā pavairāk dārzeņu ģimenes maltītēm. Ar bezmaksas piegādi darba vietā. Skatos pēdējo ciparu summas ailē – 17,53. Godīgi noskaitu, cik rakstīts, un tikai vēlāk apķeros, ka drusku tā kā par daudz. Uzlieku brilles, iedziļinos pavadzīmē – sasodīts, īstā cena ir priekšpēdējā ailītē, kur tā uzrādīta latos ar PVN – tātad tikai 12,32. Savu pārmaksāto piecīti, protams, uzreiz atguvu, turklāt bez vārda runas vai šaubu ēnas, tāpēc sevi par eiro ieviešanas upuri pagaidām nevaru uzskatīt. Morāle – pilsoņi, esiet modri!

Mūsu attiecībās gan modrība nav nepieciešama, tajās svarīgākā ir stabilitāte, ko spēj dot tikai žurnāla ilgtermiņa abonēšana. Cenas nākamajam gadam nu ir nosauktas, pēdējoreiz latos, un saku atklāti, ka tās lētākas nav kļuvušas. Diemžēl arī mūsu uzņēmumam – AS “Lauku avīze” – šī pāreja uz eiro griež makā, un tā ir neplānota summa, kas rēķināma tūkstošos. Tāpēc ir tā, kā ir, un tagad izvēle ir tavā ziņā, lasītāj!

Par laimi, kārtējai laikrakstu un žurnālu abonēšanas kampaņai, kas tradicionāli turpināsies līdz Ziemassvētkiem, sevi varam pieteikt labā noskaņojumā.

Mēs redakcijā jau laikus jums sagatavojām pārsteigumu – kopš septembra “Praktiskais Latvietis” iznāk jaunā vizuālā ietērpā, nu esat taču pamanījuši – tāds rotaļīgāks, stilīgāks, vārdu sakot, modernāks. Nu ne gluži kā Džordžs Klūnijs no tās reklāmas, bet vismaz kā Ivars Kalniņš no tā seriāla. Pagaidām nav dzirdēts, ka kādam nepatiktu…

Stop, tik nepadomājiet, ka mainām orientāciju! Mēs joprojām atbildam uz visiem jautājumiem, un gribam to darīt vēl dziļāk un pamatīgāk, jo īpaši iedziļinoties, piemēram, vīru mājas darbos. Mana slēptākā fantāzija – “Praktiskais Latvietis” iekrīt pastkastē, un saimnieks ar saimnieci met eiro monētu, kurš pirmais šo numuru lasīs!

Vēl paliek pēdējais jautājums – par piedevām. Mēnešu pārliekamais kalendārs nākamajam gadam visiem abonentiem – tas jau pats par sevi saprotams. Bet mums intriga taču ir jāsaglabā, lai rosinātu iepirkt žurnāla abonementus vairumā, un tur var līdzēt klasiska vērtība – laimes spēle. Parasti jau tādas nerīkojam, jo nezin kāpēc valstī iegājies, ka galvenajā balvā tad ir jāizliek vismaz auto tieši no salona, citādi loterijai nav ne svara, ne jēgas. Bet šis ir tāds noslēpumains rudens, kurš sola daudz pārsteigumu, tālab arī mēs iekļaujamies kopējā plūsmā un noskaņā, un liekam priekšā saviem nākamā gada abonentiem uzreiz septiņas dažādas mašīnas. Ja jau, tad jau! Kā gandarījumu, piemēram, par tiem septiņiem eirocentiem, kas aiz komata. Lai jautrība turpinās!

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
“Rīgas dzirnavnieks” jaunās iekārtās plāno ieguldīt 396 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA/LA.lv
Uncategorized
Maizes un konditorejas ražotājs “Canelle Bakery” modernizēsies par 420 000 eiro
25. oktobris, 2018
LE
LETA
Uncategorized
Konkursā skolēniem “Šodien laukos” klašu grupā uzvarējusi Priekuļu vidusskola
24. oktobris, 2018

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Pirmie, kas kaut ko tādu izdomāja. Latvijas uzņēmums iekaro pasaules mūzikas industriju
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Tuvojas sals, iespējama stipra snigšana: jaunākā prognoze par laikapstākļiem novembra izskaņā
28 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Zināmi lielākie nodokļu parādnieki Latvijā
57 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
FOTO: Godina Zolitūdes traģēdijā bojāgājušos
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Zināms, kas vadīs Saeimas Sociālo lietu un kas Nacionālās drošības komisiju
1 stunda