Pasaulē
Eiropa

Svelmes dēļ jau deviņās valstīs Eiropā sarkanais brīdinājums 16

Florence. EPA/LETA

Jau deviņās valstīs no Vidusjūras līdz Polijai sinoptiķi izsludinājuši sarkano jeb augstākās pakāpes brīdinājumu par īpaši augstu gaisa temperatūru, liecina meteoroloģisko brīdinājumu sistēmā “Meteoalarm” publicētā informācija.

Sarkanais brīdinājums par svelmi trešdien spēkā Itālijā, Melnkalnē, Serbijā, Bosnijā un Hercegovinā, Horvātijā, Slovēnijā, Austrijā, Ungārijā un Polijā.

Vēl vairāk nekā desmit valstīs izplatīts zemākas pakāpes – oranžais vai dzeltenais – brīdinājums par lielu karstumu. Sinoptiķi daudzās valstīs arī brīdina par augstu ugunsbīstamību.

Tuvākajās dienās plašā Eiropas dienvidu daļā gaisa temperatūra pakāpsies līdz +40 grādiem un nedaudz augstāk. Sagaidāms, ka vietām tiks pārspēts absolūtais karstuma rekords.

Naktī uz 1.augustu vietām Vidusjūras piekrastē gaisa temperatūra nenoslīdēja zem +30 grādiem.
Karstās gaisa masas Eiropā ieplūst no Āfrikas, sev līdzi nesot Sahāras putekļus.

Uz robežas starp lielo svelmi dienvidos un vēsāku gaisu ziemeļos veidojas spēcīgi negaisi, kas vietām izraisa vētru, virpuļviesuļus, plūdus un vairākus centimetrus lielus krusas graudus.

Eiropas Eksperimentālais vētru prognozēšanas centrs teritorijā no Vācijas līdz Baltijas valstīm izsludinājis augstākā līmeņa brīdinājumu par postoša pērkona negaisa risku.

LA.lv