Svendsenam devītais zelts, no latviešiem iedzīšanā tikai Piksons 0

Edgars Piksons sestdien Nove Mesto (Čehijā) bija labākais no Latvijas biatlonistiem pasaules čempionāta (PČ) 10 kilometru sprinta distancē, ieņemot 40. vietu, kamēr Andrejs Rastorgujevs palika ārpus 60 labāko skaita, kas viņam liegs startēt iedzīšanas sacensībās.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Piksons pieļāva divas kļūdas šaušanā, abas otrajā stāvus šaušanā, un finišēja pēc 25 minūtēm un 19,7 sekundēm. Rastorgujevam nesekmējās ar šaušanu, jo viņam nācās mērot četrus soda apļus. Sacensību noslēgumā šosezon labākos rezultātus Latvijas komandā sasniegušais Rastorgujevs palika 65. vietā. Pārējie divi Latvijas biatlonisti palika starp atpalicējiem – Rolands Pužulis ar vienu soda apli palika 98. vietā, bet Oskars Muižnieks ar divām kļūdām, ieņēma 113. vietu 136 dalībnieku konkurencē.

Par pasaules čempionu kļuva norvēģis Emils Hegle Svendsens, kurš mēroja vienu soda apli un finišēja pēc 23 minūtēm un 25,1 sekundēm. Piksons viņam zaudēja minūti un 54,6 sekundes, bet Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika par 2:43,2 minūtēm. Sudraba godalgu izcīnīja francūzis Martins Furkads, kurš arī ar vienu soda apli, norvēģim zaudēja 8,1 sekundes, bet bronzas godalgu ieguva slovēnis Jakovs Faks. Viņš šaujot bez kļūdām no Svendsenam zaudēja 11,2 sekundes. Uzreiz aiz goda pjedestāla palika biatlona veterāns Ole Einars Bjerndālens, kuru no bronzas godalgas šķīra 8,7 sekundes.

Svendsens izcīnīja savu devīto pasaules čempiona titulu un otro šajā čempionātā, jo ceturtdien viņš bija Norvēģijas komandā, kura uzvarēja jauktajā stafetē.

Latvijas biatlonistes Žanna Juškāne, Baiba Bendika un Inga Paškovska sestdien Nove Mesto, Čehijā, palika dalībnieču beigu galā pasaules čempionātā (PČ) 7,5 kilometru sprinta distancē. Juškāne ieņēma 90., Bendika 91., bet Paškovska 107. vietu 114 dalībnieču konkurencē. Latvijas pieredzējušāko biatlonisti Juškāni pievīla šaušana, jo viņa pieļāva piecas kļūdas. Bendika un Paškovska pasaules čempionātā debitēja, jo viņas vēl ir junioru vecumā.

Par pasaules čempioni kļuva Olga Pidhrušņa no Ukrainas, kura aiz sevis atstāja norvēģieti Tūru Bergeri un savu tautieti Vitu Semerenko. Pidhrušņa šāva bez kļūdām un Bergeri apsteidza par 6,4 sekundēm. Svētdien 60 labākās sprinta distancē startēs iedzīšanas sacensībās.