×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. aprīlis, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Sveša vara – tā ir okupācija (23)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Daugavpilī dzimušais un Rīgā dzīvojošais dzejnieks, žurnālists un scenārists Vadims Avva (Aleksejevs) portālā rus.delfi.lv publicējis dusmīgu rakstu ar dīvainu nosaukumu: “Par Latvijas Tadžikistānu”.

Kas par lietu? Vadims Avva (pareizticīgo liturģijā “Avva” nozīmē “Tēvs”), 40 gadus vecs, savā rakstā apgalvo, ka “nu jau 23 gadus Latvija peld kā sala – kā kaut kāda “tadžikistāna” Eiropas demokrātiju jūrā. Mainās personas un valdības, bet nemainīgs ir kurss. Nemainīga ir rusofobija, zemošanās ASV priekšā” – un tā tālāk. Zinām jau, zinām…

Bet galvenais Avvas rakstā ir šis teikums: “Cienījamā publika, jūs smiesieties vai būsiet sašutuši, bet okupācijas Latvijā nebija!!!” Trīs izsaukuma zīmes. Dusmīgā raksta autors, “atspēkojot melus par okupāciju”, aicina lasītājus “pašķirstīt to gadu ģimenes albumus. Jūs redzēsiet laimīgas un smaidīgas sejas un ģimenes, kas pastaigājas Rīgas bulvāros. Cilvēkus, kas sauļojas un peldas Jūrmalā, kas “iedegas” kāzās un jubilejās, dzied dziesmu svētkos, sagaida savus pirmdzimtos uz jaunā dzemdību nama sliekšņa – parastu, priecīgu, mierīgu dzīvi.” Avva secina – tie, kas runā par okupāciju, melo!

Esmu dzimis 1928. gadā, tātad vismaz divtik vecāks par Vadimu. Esmu t.s. ulmaņlaika bērns, esmu piedzīvojis gan vēlīnos Staļina laikus, gan Hruščova dekādi, gan labu gabalu no Brežņeva stagnācijas ēras. Protams, garajos padomju gados cilvēki dzīvoja viņiem atvēlēto dzīvi, precējās, dzemdēja bērnus, svinēja jubilejas, pastaigājās, izklaidējās. Pēc Staļina nāves Latvijas ārēs nedzirdēja tikai vaimanas. Daudziem šķita, ka padomju varai nebūs gala, bet sava dzīve jādzīvo dabiski.

Taču tauta apzinājās, ka Latvijas likteņu lēmēja ir SVEŠA VARA Maskavā, ka tur PSKP CK politbiroja sēdēs tiek nolemts, kas atļauts un kas aizliegts, kad jāsēj un kad jāpļauj, ko drīkst un ko nedrīkst lasīt vai klausīties.

Okupācijas būtība ir sveša vara.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. bRISELE ARĪ MUMS IR SVEŠA VARA KO ŠEIT PĀRSTĀV KANGARI KURI TO IR PĀRDEVUŠI PAR MILJARDIEM ,TĀDĒĻ JAU VISI KAS NEGRIB ŠEIT MIRT BADĀ IR SPIESTI MIERA LAIKĀ DOTIES PIESPIEDU EMIGRĀCIJĀ UN JA SALĪDZINA MASKAVU AR BRISELI TAD DIREKTĪVU UN IEROBEŽOJUMU UN VISPĀR LEMT IESPĒJAS ŠEIT VAIRS NAV ,IR JĀDSZĪVO PĒC ES PRAIDA LIKUMIEM.

 2. Kad Latvijā ienāca “neokupētājarmija”, tad uz robežas turpat sētvidū nošāva robežsargus ar visām ģimenēm un maziem bērniem , tad aizsūtīja “būvēt” Sibīriju simtiem tūkstošiem “atbrīvoto” iedzīvotāju.

 3. VAI OSVENCINĀ ĻAUDIS VISU LAIKU TIKAI RAUDĀJA, KO ?

 4. Es 60-70 gados jutos kā okupēta Latgalē,jo jāraksta un jārunā valsts iestādēs bija krieviski.Arī jauktajās skolās pasākumi pārsvarā notika krievu valodā’….Es uz savas ādas izjutu okupāciju,,jo latviešus saukājā daži par fašistiem.Es uzskatu,ka okupācija bija.

 5. Jājautā, cik tam sunim samaksāja par tādu rakstu,ienākot okupantiem no tankiem glūnēja šķībacainie,čurkas,mans tēvs domāja,ka pienākuse pastardiena.

  • Apbrīnojami ir tas, ka par vēsturiskiem notikumiem spriež tie, kuri tad vēl nebija dzimuši un kuru senči tad vēl Latvijā droši vien nedzīvoja,bet ieradās šeit rusifikācijas rezultātā.
   Vai tas Avva nav kaut kas līdzīgs tam Benesam Aijo, kurš dedzīgi aizstāv citas valsts daļas _Krimas- okupāciju. Saradušies te visādi jefiņi.

 6. Izmainām 2 vārdus. Kas mainās? Atbildēt

  Taču tauta apzinājās, ka Latvijas likteņu lēmēja ir SVEŠA VARA Maskavā, ka tur PSKP CK politbiroja sēdēs tiek nolemts, kas atļauts un kas aizliegts, kad jāsēj un kad jāpļauj, ko drīkst un ko nedrīkst lasīt vai klausīties.
  Taču tauta apzinājās, ka Latvijas likteņu lēmēja ir SVEŠA VARA Briselē, ka tur ES sēdēs tiek nolemts, kas atļauts un kas aizliegts, kad jāsēj un kad jāpļauj, ko drīkst un ko nedrīkst lasīt vai klausīties.

  • Ja Tu būtu bišķi gudrāks, tad pats saprastu, ka kaut kas nav tā, kaut vai tas, ka ES sēdes nevar salīdzināt ar politbirojas sēdēm. Bet tas lai paliek tavā apziņas līmenī. Pat ja tā tas būtu visā pilnībā es izvēlos ES un Nato.

  • Nu kā nav skaidras vienkāršas lietas. 1940. un 1945. atnāca, okupēja, redzēja, ka te ir stipri labāka infrastruktūra, nekā roģinā un palika. Mūsdienās parasti okupē zemāka dzīves līmeņa valstis, atstāj savas kara bāzes, varbūt pat uzticamus apbruņotus vietējos, saslēdz līgumus par vietējo resursu ieguvi un eksportu, un it kā paši aiziet.

 7. PALDIES GORDONA KUNGAM PAR RAKSTU!!! KĀ citādi var saukt situāciju, ja ATBRĪVO TERITORIJU UN ARĪ TUR ESOŠO TAUTU NO SVEŠAS CITAS OKUPĀCIJAS, bet KARAVĪRI – ATBRĪVOTĀJI PALIEK UN UZ SAVU ZEMI NEAIZIET!???????????? Par okupāciju NAV iespējams MELOT, jo tā laika cilvēki to REDZĒJA savām acīm!!? Diemžēl esmu par jaunu, lai spriestu par tiem laikiem, TAČU ACULIECINIEKI IR DZĪVI… ATMIŅU NEIZDZĒST NE AR KO!!!!!!!!!!!! PAR KO TIK PĀRLIECINOŠI VAR RUNĀT AVVA, NESAPROTU?????????????????

  • Kaut kā gribējās pretnostatīt ,kā šis dīvainītis AIJOVA vai citādā nikā ,kas neko nav pieredzējis un nezin.Manā jaunībā, strādājot tādā profesijā ,kas bija sirds darbs ,īpaši nebaidījos ,izteikties dažam labam maskavas kolēģim,savu attieksmi -”nu ko var gribēt no ,,maskovskij pižon”.Tomēr bija arī inteliģenti cilvēki ,kas saprata ,ka ir”uzspiesti okupanti ”.Būtot Sibirijā sastapu īstos krievus ,domāju ,ka šodien viņi vairāk saprot situāciju ,kas aizmiglo acis daudziem ,kas atrodas Maskavā.
   Tāpēc varu pievienoteis cilvēkiem ,kas atzinīgi izsakās par god. Gordona izteikumiem .Salīdzinoši ar daudziem mūsu ”mīļajiem ,cienījamiem MUĻĪSĪEM ,KAM VĒL VISU LAIKU ”ĻIPA TRĪC”.

 8. Lai veselība un ilgs mūžs F. Gordonam. Kauns Avvam.

 9. Jebkura sveša vara ir okupācija – tas nu ir skaidrāks par skaidru!

 10. Kas manī pastāvīgi izraisa izbrīnu ir krievu “uzburšanās” mazākām nekrievu tautām ap milzīgās Ļaunuma impērijas robežām. Krievijas Federācija ir ļoti liela, neattīstīta valsts. Tur gaida bezgalīgi daudz darba, lai šo valsti padarītu funkcionālu, lai uzlabotu infrastruktūras, lai uzlabotu veselības aprūpes sistēmu, lai paceltu zemo dzīves līmeni mazpilsētās un sādžās, lai attīstītu lauksaimniecību, u.t.t.. Bet ko dara krievi –neko! Rezultātā mūža ilgums Krievija ir daudz zemāks nekā rietumvalstīs. Krievi tikai grib iegūt vēl arvien jaunas teritorijas — kā tāda sērga, kas pastāvīgi izplešas. Vai šī tauta ir slima?

 11. Fotogrāfijā ir Fr.Gordons, ja kas…

 12. Vienmēr prieks – ar lepnumu uzklausīt Franku Gordona kungu!

 13. Kādas tautības pārstāvis ir šis Aleksejevs? Pēc krieva neizskatās….

 14. „Kamene” laikam no tuvējās pierobežas vai arī vēl tuvāk, no kādas zināmas ielas Rīgā. Jebkura sveša vara ir valsts okupācija. Gluži kā 1940.gadā PSRS okupācija un tai sekojošo Hitlera Vācijas okupācija. Lai arī kādus attaisnojumus nemeklējam, jebkura sveša vara bija un būs valsts okupācija.

 15. Okupācija ir sveša vara un Latvijā likteņus lēma Maskavā. Tātad bija okupācija.
  Pats apgāž savu rakstīto. 😉

 16. Reinik, beidz gulēt! Atbildēt

  “Daugavpilī dzimušais un Rīgā dzīvojošais dzejnieks, žurnālists un scenārists Vadims Avva”. Un ko dara Drošības policija?
  Ja kāds publiski pateiktu, ka holokausta nebija un Reiniks neko nedarītu, tad domāju, ka ebreji sacelti pamatīgu traci. Te viens naida kurinātājs pasaka, ka okupācijas nebija. Latviešiem par to ne silts, ne auksts – ka tikai desa un maize vēderā.
  Paldies Frankam Gordonam, kurš ar saviem rakstiem iestājas par latviešu tautas tiesībām un Taisnību!

 17. Nu ko lai saka,skumji, ka savu vecuma plānprātu jāizrāda pasaulei. diezvai kāds pažēlos. Labāk jau paklusē,avva.

 18. Vispirms paldies Gordona kungam par šo rakstu. Arī latviešu lasītājiem der zināt, kas tiek “pasniegts” krieviski runājošajai auditorijai. Ja par ši Avvas tēzi, ka okupācijas nebija, jo visi priecājās un līksmoja, tad atļaušos atzīmēt, ka arī gulagā un pat fašistu koncentrācijas nometnēs savu reizi cilvēki pasmaidīja, bet vai tāpēc mēs apgalvosim, ka turp viņi devās labprātīgi!?

Draugiem Facebook Twitter Google+